Word Online Office Programına Word Belgesi Yükleme, Düzenleme, Kaydetme

Microsoft Word, Word belgeleri düzenlemek için geliştirilen en popüler seçeneklerin başında gelmektedir. Word belgesi hazırlamak, mevcut belge üzerinde düzenleme yapmak gibi işlerimizi kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapabilmekteyiz. Word Office programlar paketinin parçalarından birisidir. Ücretli olarak kullanılması kullanıcılar olarak sürekli işi olanların dışında arada sırada kullananlar için vermek istemeyecekleri bir ücrettir. Ancak masaüstü sürümünün dışında bir Word Online olarak tarayıcı üzerinden de kullanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ücret ödemeye gerek yok ve tabi Türkçe arayüz desteği ile birlikte kullanacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Word Online ile Bir Dosya Üzerinde Düzenleme Yapma, Word, PDF Olarak Kaydetme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

İlk önce Word Online sayfasına gidin. Daha sonra hotmail hesabınız ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki sayfa karşınıza çıkacak. Ok ile gösterdiğim “Karşıya Belge Yükle” tıklayın.

Aşağıdaki pencere de “yüklemek istediğiniz dosya” neredeyse oradan dosyası bulun ve “Aç” tıklayın. Dosya otomatik olarak Word Online arayüzüne yüklenecek.

Dosya yükleme işleminin ardından aşağıda da gördüğünüz üzere belgeyi yükledim ve basit bir şekilde düzenledim. Şunu söyleyeyim belge üzerinde bir harf bile değişiklik yaptığınızda bile hemen OneDrive üzerine kaydedilmektedir.

Sıra geldi kaydetmeye. Sayfanın sol tarafında “Dosya” tıklayın. Daha sonra aşağıdaki sayfa karşınıza çıkacak ve burada “Farklı Kaydet” tıklayın. Sonra sağ taraftaki seçenekler çıkacak. Burada dosyaya isim verebilir, OneDrive’a kaydedebilir, bir kopyasını bilgisayara Word, PDF ve ODT olarak indirebilirsiniz. Yapacaklarınız bu kadar umarım faydalı olur.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
84 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.