Windows için WinPcap Ücretsiz İndir

Windows için WinPcap Ücretsiz İndir

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu893 KB
ÜreticiRiverbed Technology
İşletim SistemiWinXP/Vista/7/8/8.1/10
Eklenme Tarihi1 sene önce

Windows için Ücretsiz WinPcap Programı

WinPcap, Windows ortamlarında bağlantı katmanı ağ erişimi için endüstri standardı olan ücretsiz bir araçtır. Uygulamaların protokol yığınını geçerek ağ paketlerini yakalamasını ve iletmesini sağlar ve çekirdek düzeyinde paket filtreleme, bir ağ istatistik motoru ve destek gibi ek kullanışlı özelliklere sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

WinPcap, işletim sistemini düşük seviye ağ erişimi sağlamak üzere genişleten bir sürücü ve düşük seviye ağ katmanlarına kolayca erişmek için kullanılan bir kitaplıktan oluşur. Bu kütüphane aynı zamanda iyi bilinen libpcap Unix API‘sinin Windows sürümünü de içermektedir.

Özellikleri sayesinde WinPcap, protokol analizörleri, ağ monitörleri, ağ saldırı tespit sistemleri, sniffers, trafik jeneratörleri ve ağ test cihazları dahil olmak üzere birçok açık kaynaklı ve ticari ağ araçlarının paket yakalama ve filtreleme motorudur. Ethereal, Nmap, Snort, WinDump, ntop gibi bu araçlardan bazıları ağ topluluğu içinde bilinmekte ve kullanılmaktadır.

NOT: WinPcap sürekli geliştirilen bir projedir. Ancak bu projenin geliştirilmesi durdurulmuştur ve WinPcap ve WinDump artık korunmuyor. Bunun yerine Npcap kullanmanızı öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
16 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.