Windows 7 Bilgisayara Yüklenen Programlar Nereden ve Nasıl Kaldırılır?

Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate işletim sistemli bilgisayarlardan program nasıl kaldırılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bir çok program yüklüyoruz ve bu programların bazıları artık sürekli kullandığımız seçenekler arasında yer alıyor, bazıları ise sorun teşkil ettiğinden yada keyfi sebeplerden dolayı kaldırmak isteyebiliriz. Hemen hemen tüm Windows 7 uygulamaları, uygulamayı sisteme kurmak ve bağlamak için Windows Installer gibi bir yükleme programı kullanıyor. Windows Installer, Windows için bir kurulum ve yapılandırma hizmetidir. Ayrıca, önceden yüklenmiş olan programların sistemden kolayca kaldırılmasını sağlar. Hiçbir koşulda, kaldırmak için uygulamanın program klasörünü silmelisiniz, çünkü bu sistemde sistemin kararlılığını tehdit edebilecek çok sayıda dosya ve giriş bırakabilir.

Bu konumda Windows 7 bilgisayarlara yüklenen programların basit bir şekilde nasıl kaldırılacağını anlatacağım.

Windows 7’ye Yüklenen Programlar Nasıl Kaldırılır? Resimli Anlatım

Bir uygulamayı kaldırmak için, Windows 7 tarafından sağlanan kaldırma programını kullanın. Windows simgesine ve ardından Denetim Masası’na tıklayarak başlayın.

Programlar seçeneğinin altında yer alan Program Kaldır tıklayın.

Burada bilgisayarınızda yüklenmiş olan programları göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz programa sağ tıklayın ve Kaldır diyerek işleme devam edin. Daha sonra kaldırmak isteyip istemediğinizi soracak Evet diyerek programı bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Tabi şu hatırlatmayı da yapmak istiyorum. Yukarıda ki işlem standart Windows kaldırma işlemidir. Ancak bazı programlar bu işlem ile kaldırılamıyor, yada program kaldırılsa bile yine de bilgisayarda o programa bağlı kalıntılar mevcut. Kaldırılamayan yada geri de hiç bir izi kalmadan programı kaldırmak istiyorsanız ise o zaman 3. parti program kaldırıcılara ihtiyacınız olacak demektir. Bunun için aşağıda bir kaç seçenek bulabilirsiniz.

IObit Uninstaller İndir

HiBit Uninstaller İndir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
114 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.