Windows 7, 8 ve 10 için Gelişmiş Başlat Menüsü Start Menu Reviver İnceleme

Kullanıcı Arayüzü ve Özelleştirme

Windows 8 için çoğu Başlat Menüsü değiştirme uygulamaları, Windows geçmişine benzer şekilde görünen ve çalışan bir başlangıç menüsü ile sizi Windows 7 günlerine geri getirir. Başlat Menüsü Reviver‘in yaklaşımı farklıdır, bunun yerine Modern UI tasarım yönlerini Windows 8’de kucaklayan ve modern dünyada bir başlangıç menüsünün neye benzeyebileceğini yeniden hayal eden bir yazılımdır. Başlat menüsü düğmesini tıkladığınızda, Modern UI başlangıç sayfasında yapacağınız işlere benzer şekilde, kolay erişim için en çok kullanılan ve en çok kullanılan uygulamalarınızın 32’sini yerleştirebileceğiniz, özelleştirilebilir bir karo tablosu sunuluyor. Uygulamalar “Apps” çekicilik menüsünden döşeme ekranına sürüklenebilir ve fayans 1 x 1 veya 2 x 2 kareler veya 4 x 2 dikdörtgen boyutunda olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Tek dezavantajı, ızgara boyutunun en fazla 32 küçük fayans için 4 x 8 fayans düzenlemesine sabitlenmiş olmasıdır. Windows Phone ve Windows 8’in Modern Ana Ekranıyla ilgili hoşumuza giden şeylerden biri, istediğimiz kadar çok fayans ve düzenlemeye destek olması. Başlat Menüsü Reviver’ın Start8’in yaptığı gibi bu işlevselliği sağladığını görmek isterdik.

Başlat Menüsü Reviver, fayansların ötesinde birçok ek özelleştirme seçeneği sunar; başlangıç menüsünün görünümünü değiştirebilir, her bir karo simgesini, rengini ve açıklamasını düzenleyebilir, farklı bir başlat menüsü simgesi seçebilir ve bilgisayarınız için çeşitli önyükleme ayarlarını seçebilirsiniz. Renk seçeneklerini beğendik; sağlanan özelleştirilebilirlik seviyesiyle, tarzımıza gerçekten benzersiz bir deneyim yarattık.

Performansı

Başlat Menüsü Reviver iyi performans gösterdi ve çok sezgiseldi; her düğme ve menüdeki programı beklediğimiz gibi davrandı. Anında kaydedilen tıklamalar düzelir ve program Windows 8 deneyimine sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Başlat Menüsü Reviver, klavyenin başlangıç menüsü düğmesini yeniden programlar; böylece Windows Anahtarı, Modern UI ana ekran yerine başlangıç menüsünü başlatır. Modern UI ekranını tamamen atlamak isterseniz, Başlat Menüsü Reviver ayarları sayfasından masaüstü moduna önyükleme yapmayı seçebilirsiniz.

Bir arama çubuğu, Başlat Menüsü Reviver’ın alt kısmını sıralar. Başlat düğmesini tıkladıktan sonra, arama kutusunu tıklayabilir veya klasör ve uygulamalarınızda arama yapmak için yazmaya başlayabilirsiniz. Menünün sol tarafında da bir arama tuşu var, ancak bunun tıklanması sizi Windows 8 Modern UI uygulamasına götürür.

Bir diğer kullanışlı çekicilik, Başlat Menüsüne erişmenin yanı sıra, Reviver özelleştirme ayarlarının, Denetim Masası ve Ağ gibi bilgisayar ayarlarına tek tıklamayla erişilmesini sağlayan Ayarlar’dır. Diğer yararlı çekicilikler arasında bir komut istemi penceresi olan Run (Çalıştır); Native Windows 8 arama uygulamasına giden Arama; ve En son açılan uygulamalarınıza ve dosyalarınıza erişmenizi sağlayan Son.

İnceleme Sonucu

Başlat Menüsü Reviver’ın adı biraz yanlış isimlendirilmiş, çünkü bu ücretsiz uygulama Başlat Menüsünü geri getirmekten daha fazlasını yapıyor. Yardımcı program, Modern Kullanıcı Arayüzünün görünümünü ve hissiyatını, sezgisel, özelleştirilebilir bir arabirime dahil ediyor.

Bir başlangıç ​​menüsü değiştirme uygulaması istiyorsanız Start Menu Reviver bugün piyasadaki en iyi ücretsiz tekliftir diyerek sonlandırıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
281 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.