Windows 7, 8, 8.1 ve 10 için Ücretsiz Hotspot (Wifi) Paylaşım Programları

Bu kılavuzda, kullanıcıların bilgisayarlarından bir Wi-Fi paylaşım sistemi kurmasına olanak tanıyan Windows 7, 8, 8.1 ve 10 için en iyi ücretsiz etkin yazılım araçlarını sunacağız. Bir İnternet hotspot oluşturmak temel olarak bir Wi-Fi ağı aracılığıyla İnternet bağlantısını diğer cihazlarla paylaşmak anlamına gelir. Başka bir deyişle, hotspotu yaratan cihaz bir yönlendirici görevi görür ve kablosuz yoluyla veri paylaşımını gerçekleştirir. Bu işlemi, bir mobil cihazdan başarmak oldukça kolaydır, ancak kullanıcılar için bir Windows bilgisayar üzerinden yapmak söz konusu olduğunda sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Neyse ki, bilgisayar kullanarak bir hotspot yaratabilecek yeterli yazılım seçenekleri mevcut. Bizde sizler için aşağıda yeterli sayıda yardımcı olacak seçenekleri derledik.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7, 8, 8.1, ve 10 için Ücretsiz Wi-Fi hotspot araçları

Connectify Hotspot

Connectify, geniş popülaritesi nedeniyle listenin başında yer alan en iyi Hotspot (sıcak nokta) yazılımıdır. PC’nizi veya dizüstü bilgisayarınızı gerçek bir Wi-Fi adaptörüne dönüştüren tam özellikli bir yönlendirme yazılımıdır. Ücretsizdir ve Türkçe dil desteği de vermektedir.

Bu, kullanıcıların akıllı telefonlar, tabletler vb. gibi diğer cihazlarla bağlantıyı paylaşmasına olanak tanır. Hepsinden iyisi, ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Ancak, daha çok gelişmiş özellikler için kullanıcılar ücretli sürümü tercih edebilirler: Pro veya Maks. Ücretsiz sürüm, kullanıcıların yalnızca Ethernet ve Wi-Fi ağlarından paylaşmalarına izin verirken, premium sürümler de telefon verilerini paylaşma seçeneği sunar.

Yaygın olarak tüm sürümler tarafından paylaşılan diğer özellikler, reklam engelleme olanağı ve gerçek zamanlı ağ kullanımı izlemesidir. Premium sürümleri birbirinden ayıran özelliklerden bazıları, güvenlik duvarı denetimlerini, özel SSID’yi ve kablolu yönlendirici türünü seçme seçeneğidir.

Fiyatı: Ücretsiz sürümü indirilebilir. Yükseltme 34.98 $ / yıldan başlıyor.

mHotSpot

mHotSpot, Windows 7, 8, 8.1 ve 10 için sisteminizi gerçek zamanlı bir Wi-Fi yönlendiricisine dönüştüren başka bir harika etkin yazılımdır.

Kullanıcıların LAN, mobil, Wi-Fi ve Ethernet bağlantılarını PC’ler, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve PDA’lar gibi tüm büyük platformlarda çeşitli cihazlarla paylaşmasına olanak tanıyan çapraz platformlu bir yazılımdır.

Yazılım, rakiplerine kıyasla birçok özellik sunuyor ve bir seferde 10 cihaza kadar bağlanabilir. mHotSpot, cihazları kendisi tarafından oluşturulan bir hotspot’a bağlar ve Wi-Fi aralığını uzatmaya yardımcı olan bir tekrarlayıcı olarak da çalışabilir. Wi-Fi hotspot da WPA2 PSK şifresi ile güvence altına alınmıştır. Hepsinden iyisi, ek yükseltilmiş sürümleri olmadan tamamen ücretsizdir.

HostedNetworkStarter

HostedNetworkServer, PC’yi bir Wi-Fi paylaşım noktasına kolayca dönüştürebilecek başka bir ücretsiz Hotspot yazılımıdır.

Yazılım, önceki iki programla benzer işlevleri paylaşır, örneğin:

  • Bilgisayarın kablosuz ağ bağdaştırıcısını kullanarak bir Wi-Fi hotspot oluşturma.
  • İnternete ve PC’nizde bulunan ağa erişmek için Wi-Fi yönlendiriciyle başka herhangi bir cihaza izin vermek gibi.

Özellikle yazılım hakkında beğendiğimiz şey, çalıştırılmak üzere PC’nize kurulmasına gerek olmamasıdır. Tek yapmanız gereken, zip dosyasını indirmek, dosyayı açmak ve yürütülebilir dosyayı bir kerede başlatmaktır. Yazılım özelliklerini iyileştirmek için komut satırı kriterlerinden yararlanabilirsiniz.

MyPublicWiFi

MyPublicWiFi, kullanıcıların kendi ortak Wi-Fi’lerini oluşturmalarına izin veren listemizdeki son seçenektir. Kullanıcı dostu bir tasarıma sahip basit bir programdır. Programın anlaşılması kolay ve dolayısıyla hotspot kolayca kurulabilir ve kurulabilir. Kullanıcılar sadece yazılımı makineye yüklemeli, ağ anahtarını girmeli ve Başlat‘a tıklamalıdır.

Yazılım, dosya paylaşımının etkinleştirilmesine veya devre dışı bırakılmasına izin verir veya URL günlüğüne izin verir veya engeller. Etkinleştirildiğinde, program kullanıcıların belirli bir Wi-Fi bağlantısını kullanarak eriştikleri tüm URL sayfalarında kayıt yapmasını ve bir kontrol bulundurmasını sağlar.

Sonuç

Windows dizüstü bilgisayarınızı Wi-Fi bağlantısına erişmek için akıllı telefonunuzdaki bağlantı hotspot ile her zaman bağlamanıza rağmen, Windows 7, 8, 8.1 ve 10 için bu hotspot çözümleri, makinenizi saniyeler içinde bir Wi-Fi hotspot haline dönüştürmenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca, ek ayarlar da sunuyorlar.

Bu listede olmasını düşündüğünüz seçenek var ise yorum bölümden paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
706 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.