Windows 7 / 8 / 10 için OpenDNS Sunucu Adresleri ve Yapılandırması

OpenDNS, ev ve iş kullanıcıları için daha hızlı ve daha güvenli bir İnternet deneyimi sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Tabi 4 farklı seçenek ile hizmet vermektedir. Bunlar OPENDNS FAMILY SHIELD, OPENDNS HOME ücretsiz’dir ve OPENDNS VIP HOME ve OPENDNS PROSUMER birden fazla cihaz ve zaman seçenekleri ile ücretli olarak hizmet vermektedirler. Ayrıca, içerik filtreleme yoluyla sitelere erişimi engellemenin bir yolunu da sağlar. OpenDNS çözümü “kurulumu” kolaydır. Hizmete kaydolmanız yeterlidir, ardından yönlendiricinizin DNS yapılandırmasını OpenDNS sunucularına işaret edecek şekilde yönlendirin. Yönelticinizi ağınızın DNS sunucusu olarak yapılandırın ve değişikliği Dinamik Ana Bilgisayar Kontrol Protokolü (DHCP) ile müşterilerinize gönderin. Ağınızdaki tüm cihazlar şimdi hızlı ve güvenli RFC uyumlu DNS çözünürlüğü için OpenDNS sunucularından yararlanmaya başlayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

DNS sunucuları, bilgisayarınız gibi aygıtların İnternet üzerinden iletişim kurması gereken “İP adresine kolay ad” eşlemesi sağlar. OpenDNS, ağınızdaki istemciler tarafından oluşturulan tüm DNS isteklerini doğrudan yüksek performanslı DNS sunucularına yönlendirerek daha hızlı bir İnternet deneyimi sağlar.

OpenDNS ayrıca bilinen kimlik avı ve tehlikeli sitelerdeki trafiği engellediğinden daha güvenli bir İnternet tarama deneyimi sunar. İçerik filtreleme, kullanıcılarınızın ihtiyaç duymaması gereken şeylere erişmelerini engelleme seçeneğidir.

Windows 7 için OpenDNS Family Shield DNS Sunucu Adresleri ve Yapılandırması

Windows 8 için OpenDNS Family Shield DNS Sunucu Adresleri ve Yapılandırması

Windows 10 için OpenDNS Family Shield DNS Sunucu Adresleri ve Yapılandırması

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
51 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.