Windows 10’da Video İpuçları Nasıl Devre Dışı Bırakılır ve Kaldırılır

Windows 10’da Ayarlar’da Video İpuçları Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10, işletim sisteminin çeşitli alanlarında öneri ve ipuçları sunar. Kilit ekranında öneriler, Başlangıçta uygulama önerileri, Dosya Gezgini‘nde OneDrive reklamları ve masaüstünde bulunan Kenar reklamlarını görebilirsiniz. Son sürümlerde, Windows 10, Ayarlar uygulamasını tam ekranda görüntülediğinizde, çevrimiçi videoları Ayarlar uygulamasının bir bölümünde görüntüler. Örneğin, aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, çok görevli bölümde Sistem kategorisinde (Ayarlar> Sistem> Çoklu görev uygulaması) bulunabilen bir video öneri gösteriliyor.

Şans eseri, Ayarlar uygulamasındaki videolar otomatik olarak yürütülmez ve yalnızca videoyu tıkladığınızda oynatılır. Ayarlar uygulamasındaki bu videolar, acemi kullanıcılar için yararlı olabilir, ancak tüm kullanıcılar, ipuçlarını ve önerileri, özellikle de Ayarlar uygulamasındaki videoları görmek istemez. Çoğu kullanıcı Ayarlar uygulamasında videoları ve diğer önerileri rahatsız edici bulmaktadır.

Neyse ki, Ayarlar uygulamasından video ipuçlarını devre dışı bırakmanın veya kaldırmanın bir yolu vardır. Bununla birlikte, bunun için Windows Kayıt Defterini manuel olarak düzenlemeniz gerekir.

Windows 10’daki Ayarlar uygulamasındaki video ipuçlarını devre dışı bırak

1. Adım: Kayıt Defteri Düzenleyicisi‘ni açın. Bunu yapmak için Başlat / görev çubuğu aramasına Regedit.exe yazın ve ardından Enter tuşuna basın. Kullanıcı Hesabı Denetimi istemini gördüğünüzde Evet düğmesine tıklayın.

Adım 2: Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde, aşağıdaki klasöre gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Adım 3: Sol bölmede, Explorer klasörünü seçin. Sağ tarafta boş bir noktayı sağ tıklatın, Yeni‘yi tıklatın, DWORD 32 bitlik Değer‘i tıklatın ve ardından onu İzin VerilenOnline İpuçları olarak adlandırın.

Adım 4: Son olarak, AllowOnlineTips‘i çift tıklayın ve Ayarlar uygulamasındaki çevrimiçi videoları kapatmak veya devre dışı bırakmak için değer verisinin 0 (sıfır) olarak ayarlandığından emin olun. Yeni bir değer oluşturduğunuzda, değer verileri otomatik olarak 0 (sıfır) olarak ayarlanır.

Şimdi Ayarlar uygulamasını açın. Ayarlar uygulamasının herhangi bir bölümünde herhangi bir video görmemeniz gerekir. Videolar hâlâ ortaya çıkıyorsa, lütfen PC’nizi yeniden başlatın.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
35 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.