Windows 10’da Tablet Modu Nasıl Etkinleştirilir

Windows 10‘da, Microsoft, devamlılık deneyiminin bir parçası olan tablet modu da dahil olmak üzere uzun bir özellik listesi sunar. Tablet modu, Windows 10’u dokunarak daha kolay gezinmek için geleneksel pencereli ortamdan tam ekran ortamına sorunsuz bir şekilde geçme olanağı sağlar. Diğer bir deyişle, tablet modunu kullanırken masaüstünün kaybolması ve her şeyin tam ekrana geçmesi, uygulamaların başlatılacağı ve tamamen genişleyeceği, Windows 8.1‘deki Başlangıç ekranı gibi ekranın tamamını kaplayan yeni bir Başlat menüsü göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Surface Pro 6 and Surface Go olarak 2’si 1 cihazlarda otomatik çalışan bir özelliktir, ancak bu modu kullanarak daha rahat iseniz kolayca özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bu kılavuzda, Windows 10’da tablet modunu etkinleştirmenin veya devre dışı bırakmanın farklı yollarını öğreneceksiniz.

Hareket (Eylem) Merkezi kullanarak Windows 10’un tablet modu nasıl etkinleştirilir?

Tablet modunu etkinleştirmenin en kolay yolu, yeni Eylem Merkezi’ne (Windows tuşu + A) erişerek ve hızlı işlem karolarından tablet modunu tıklatmaktır.

Ayarlar kullanarak Windows 10’un tablet modu nasıl etkinleştirilir?

  • Ayarları açın.
  • Sistem üzerine tıklayın.
  • Tablet moduna tıklayın.
  • “Oturum açtığımda” açılır menüsünü kullanın ve Tablet modu kullan seçeneğini işaretleyin.
  • Çıkış yapın ve Windows 10’a tekrar giriş yapın.

Surface ve diğer tabletler gibi belirli cihazlar, bir klavyeye bağlı olmadığında tablet moduna otomatik olarak geçme özelliğine sahiptir. Ancak, otomatik seçenek herkes için geçerli olmayabilir, zira Windows 10′un otomatik olarak geçiş yapmasını veya geçiş yapmadan önce sormasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak, tablet modu ayarları uygulamasında, tablet modundayken görev çubuğundaki uygulama simgelerini görmek veya gizlemek isteyip istemediğinizi de etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
164 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.