Windows 10’da Oyun Modunu Açma, Nasıl Açılır?

Windows 10’u oyun için optimize etmek için onlarca yol var. Aslında, Windows PC’nin oyun performansını artırmak için birçok ücretsiz ve ücretli yazılım bulabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da Game Mode özelliği nedir: Windows 10 PC’nizde düzenli olarak kaynak yoğun oyunlar oynarsanız, Windows 10 PC’nizi oyun performansını artırmak için şimdi optimize edebilirsiniz. Ve en iyi yanı, üçüncü parti yardımcı programların veya Kayıt Değişiklikleri yardımı olmadan bunu yapabilirsiniz. Windows 10 Yaratıcıları Güncelleştirmesiyle Microsoft, Oyun Modu adı verilen yeni bir özellik geliştirdi. Oyun Modu, açık olduğunda, diğer uygulamalar ve hizmetler tarafından kullanılan kaynakları en aza indirgeyerek Windows 10’unuzu oyun için optimize eder.

Microsoft Oyun Modunun Windows 10 bilgisayarınızı oyun için nasıl optimize ettiğini açıklarken, Oyun Modu’nun diğer programlar, uygulamalar ve hizmetler tarafından kullanılan kaynakları azalttığı muhtemeldir.

Windows için mevcut olan üçüncü parti oyun yükselticilerinin çoğu, RAM’i boşaltmak ve CPU yükünü azaltmak için istenmeyen hizmetleri, işlemleri, arka plan görevlerini, arka plan uygulamalarını ve programlara zarar verebilir.

Windows 10’daki yerleşik Oyun Modu, bir üçüncü taraf oyun yükselticisinin gereksinimini ortadan kaldırır. Varsayılan ayarlara göre, Game Mode (Oyun Modu) kapalıdır ve Settings (Ayarlar) altındaki Oyun Modunu da açmanız gerekir.

İşte Oyun Modunu açmak ve Windows 10’daki bir oyun için bir Oyun Modunun nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz!

Windows 10’da Oyun Modunu Açma

ÖNEMLİ: Oyun Modu, yalnızca Creators Update build 15019 ve üzeri sürümlerde mevcuttur. Oyun Modu’nu açmaya çalışmadan önce 15019 veya daha üstü bir sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.

1. Adım: Ayarlar uygulamasını açın. Oyun> Oyun Modu‘na gidin.

2. Adım: Burada, Oyun Modu özelliğini açmak için Oyun Modunu Kullan seçeneğini etkinleştirin.

Belli bir oyun için Oyun Modu’nu kullanma

Ayarlar’da Oyun Modunu açmak, tüm oyunlarda Oyun Modu’nu açmaz. Oyun Modu’nu kullanacak bir uygulamayı yapılandırmanız gerekir.

1. Adım: Bir oyun başlatın. Oyun çubuğunu görmek için Windows logosu ve G tuşlarına aynı anda basın. Oyun açılmazsa, Ayarlar> Oyun> Oyun çubuğu‘na gidin ve ardından Oyun çubuğu seçeneğini kullanarak Oyun klipleri, ekran görüntüleri ve yayın kaydet seçeneğini açın.

2. Adım: Oyun çubuğunda, Oyun Bar ayarları sayfasını açmak için Ayarlar simgesini tıklayın.

3. Adım: Şu anda çalışmakta olan oyun için Oyun Modu‘nu kullanmaya başlamak için Genel sekmesinin altında, Bu oyun için oyun modunu kullan seçeneğini işaretleyin.

Oyunun tadını çıkarın!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
263 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.