Windows 10’da Oyun DVR Klasörü (Captures) Konumu Nasıl Değiştirilir?

Oyun DVR, Windows 10’daki oyuncular için sunulan pek çok özellikten biridir. PC kullanıcıları, Game DVR‘yi kullanarak üçüncü parti yardımcı programların yardımı olmadan oyunları yüksek kalitede kaydedebilirler. Oyun DVR şu anda oyunların çoğunu, varsayılan uygulamaların yanı sıra Store’dan yüklenen uygulamalar ve klasik masaüstü programlarını da desteklemektedir. Bununla birlikte, işletim sisteminin tüm alanlarını kaydedemez. Örneğin Masaüstü, Dosya Gezgini.

Sponsorlu Bağlantılar

Varsayılan olarak, Game DVR tüm kayıtlı oyunları aşağıdaki klasöre kaydeder:

C: \ Kullanıcılar\ Kullanıcı Adı \ Videolar \ Yakalar

“C”, Windows 10 yükleme sürücünüz ve Kullanıcı Adı kullanıcı hesabınızın adıdır.

Windows 10, Game DVR klipleri ve ekran görüntülerinin kaydedildiği klasörün varsayılan konumunu değiştirmenize izin vermiyor. Oyun sıklıkla kayıt yapan oyunculardan dolayı sistem sürücüsünün hızla dolduğundan şikayetçi oldular.

Windows 10’un yüklü olduğu sürücü hızlı doluyorsa veya boş alan dolarsa, Game DVR klasörünü başka bir sürücüye taşıyabilirsiniz. Ancak, Windows 10 bu varsayılan Game DVR klasörünü değiştirmeyi desteklemediğinden yalnızca Game DVR klasörünü taşıyamazsınız.

Windows 10, Videolar klasörünü (Game DVR’ın klipleri ve enstantaneyi kaydeden Yakalama klasörünün üst klasörü) taşımayı destekliyor. Bu hükmü Game DVR klasörünü başka bir yere taşımak için kullanabilirsiniz. Basit bir deyişle Videoların altındaki Sadece Yakalar klasörünü taşıyamazsınız, ancak Videolar klasörünü taşıyabilirsiniz.

Windows 7’de Game DVR klasörünü veya Yakalar klasörünü taşı

Windows 10’daki Game DVR veya Captures klasörünü başka bir sürücüye taşımak için verilen aşağıdaki talimatları tamamlayın.

1. Adım: Bu Bilgisayarı açın. Gezinme bölmesinde (sol bölme), Videolar klasörünü sağ tıklayın ve ardından Özellikler’i tıklayın. Bu işlem Videolar Özellikleri‘ni açar.

2. Adım: Aynı yere tıklayarak Konum sekmesine geçin.

3. Adım: Taşı düğmesini tıklayın, Game DVR kliplerini ve Videolar klasörünü kaydetmek istediğiniz yere göz atın. Klasör Seç düğmesini tıklayın.

4. Adım: Sonunda Uygula düğmesini tıklayın. Onay iletişim kutusunu gördüğünüzde, Evet düğmesine tıklayın.

Game DVR veya Captures klasörünü orijinal konumuna geri yüklemek için;

1. Adım: Dosya Gezgini gezinme bölmesinde Videolar klasörüne sağ tıklayın.

2. Adım: Aynı yere geçmek için Konum sekmesini tıklayın.

3. Adım: Son olarak, klasörü asıl konumuna geri yüklemek için Varsayılana Dön düğmesini tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
182 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.