Windows 10’da Kablosuz Bağlantı Noktası Adı ve Parolası Değiştirme

Windows 7’den bu yana Windows bilgisayarlarında mobil hotspot veya sanal Wi-Fi oluşturmak mümkün olmuştur, ancak bir mobil hotspot oluşturmak o zamanlar basit bir iş değildi. Ya mobil hotspot oluşturmak ve yönetmek için Komut İstemi’ni kullanmalı ya da üçüncü taraf araçları kullanmalıydık. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile başlayarak, Microsoft, Ayarlar uygulamasına özel bir mobil hotspot bölümü ekleyerek mobil hotspot’u oluşturmayı ve kullanmayı kolaylaştırdı. Yani, artık mobil hotspot’u kullanmak için Komut İstemi’ni açmanız veya üçüncü taraf yazılımı kullanmanız gerekmez. Artık birkaç tıklama ile bir mobil hotspot oluşturabilir ve bilgisayarınızın mobil hotspot’una sekiz cihaz bağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Mobil hotspot özelliğini açtığınızda, Windows 10 otomatik olarak bir hotspot’a bir ad (SSID) ve parola ekler. Ancak, mobil hotspot’un varsayılan adını ve şifresini değiştirmek isterseniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Mobil hotspot adını (SSID) ve şifreyi değiştir

İsmi (SSID) veya mobil hotspot’u veya her ikisini değiştirmek için, bu talimatları uygulayın.

1. Adım: Ayarlar uygulamasını açın. Ayarlar uygulamasında, Ağ ve İnternet> Mobil kablosuz erişim noktası seçeneğine gidin.

2. Adım: Mobil hotspot bölümünde, mobil hotspot’un geçerli adını ve şifresini görebilirsiniz. Adı veya parolayı veya her ikisini de değiştirmek isterseniz Düzenle düğmesini tıklayın.

3. Adım: Yeni mobil hotspot adınızı ve şifrenizi (en az sekiz karakter içerecek şekilde) yazın ve ardından Kaydet düğmesini tıklayın. Parolada büyük ve küçük harf ve sayı birleşimini kullanmanızı öneririz. Bu kadar! Mobil hotspot adınızı ve şifrenizi değiştirdiniz.

Yeni ad ve şifreyi kullanmaya başlamak için lütfen mobil hotspot’u bir kez kapatın ve açın.

İpucu: Ayarlar> Şebeke ve İnternet> Mobil hotspot sayfası ayrıca bilgisayarınızın mobil hotspot’una bağlı cihaz sayısını da görüntüler.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
18 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.