Windows 10’da Eksik Bluetooth Ayarları Nasıl Düzeltilir?

Windows 10’da Bluetooth Eksik Ayarları

Sponsorlu Bağlantılar

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Ayarlar uygulaması> Cihazlar> Bluetooth bölümüne gidip Bluetooth’u açabilir veya kapatabilirsiniz. Burada, eşleştirilmiş tüm Bluetooth cihazlarının yanı sıra Bluetooth gelişmiş ayarlarını açmak için bir bağlantı da görüntüleyebilirsiniz.

Ayarlar uygulamasında Bluetooth ve Bluetooth ayarları eksik: Bazen, Bluetooth bölümünün Ayarlar bölümünden eksik olduğunu fark edebilirsiniz. Elbette Windows 10, bilgisayarınız Bluetooth’la birlikte gelmiyorsa, Bluetooth bölümünü ve ayarlarını görüntülemez. Bilgisayarın Bluetooth olduğundan emin değilseniz, Bluetooth Aygıt Yöneticisi‘nde devre dışı bırakıldığından Ayarlar uygulaması Bluetooth bölümünü ve ayarlarını göstermiyor. Evet, Bluetooth’un donanımı Aygıt Yöneticisi‘nde devre dışı bırakılmışsa, Ayarlar uygulaması Bluetooth bölümünü ve ayarlarını listelemez.

Windows 10 Aygıt Yöneticisi’nde Bluetooth’u etkinleştirin veya devre dışı bırakın:

PC’nizde Bluetooth donanımı olduğundan ve sürücüler aynı şekilde kuruluysa, bu Bluetooth’un etkin olduğu anlamına gelmez. Windows 10’da Bluetooth’u nasıl etkinleştireceğiniz veya devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmaktadır.

1. Adım: Aygıt Yöneticisi‘ni açın. Windows 10’da Aygıt Yöneticisi’ni açmak için birkaç yol var. En kolay yol, Başlat düğmesine sağ tıklayın ve ardından Aygıt Yöneticisi‘ni tıklayın.

2. Adım: Aygıt Yöneticisi‘nde, Bluetooth donanımının adını görmek için Bluetooth ağacını çift tıklatın. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, ThinkPad T450’lerde Intel Kablosuz Bluetooth var.

3. Adım: Bluetooth simgesinde aşağı ok varsa (yukarıdaki resme bakın), Bluetooth kapalıdır. Açmak için Bluetooth’un adını sağ tıklayın ve ardından Etkinleştir’i tıklayın. Bluetooth hemen herhangi bir gecikme olmaksızın etkinleştirilmelidir.

4. Adım: Şimdi Ayarlar uygulamasını açın. Ayarlar uygulaması zaten açıksa, cihazlar (Ayarlar> Cihazlar) altında Bluetooth ayarlarını görmek için lütfen bir kez kapatın ve tekrar açın.

Bu yardımcı olur umarım!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
156 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.