Windows 10’da Bir Programın Birden Çok Örneğini Açmanın Yolu

Orada bulunan klasik masaüstü programlarının birçoğu birden çok örneği desteklemektedir. Örneğin, Not Defteri ve Word programlarının birden çok örneğini açabilirsiniz. Düz İngilizce’de, aynı programın birden fazla penceresini aça bilmenizdir. Örneğin, Not Defteri’nde önemli bir notu yazdığınızı ve aynı zamanda Not Defteri’nin geçerli penceresini kapatmadan Not Defteri ile önceden oluşturulmuş bir notu açmak istediğinizi varsayalım. Bu özellik, iki belgeyi yan yana karşılaştırmak istediğinizde de kullanışlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Desteklenen bir programın başka bir örneğini açmak için, zaten çalışmakta olan aynı programı başlatmanız yeterlidir. Örneğin, birden fazla Not Defteri örneğini açmak için önce Başlat / görev çubuğu aramasına adını yazıp ardından Giriş tuşuna basarak Not Defteri’ni açmanız gerekir. Bir veya iki metin girin (kaydetmeniz gerekmez). Not Defteri’nin ilk örneği kez çalıştıktan sonra, ikinci örneği Not Defteri’ni açmak için aynı yöntemi veya başka bir yöntemi kullanın. Desteklenen bir programın herhangi bir sayıda örneğini açabilirsiniz.

Orta tıklama ile birden fazla program örneğini açma

Desteklenen bir programın çoklu örneklerini daha hızlı açmanın başka bir yolu var gibi görünüyor. Programın görev çubuğu simgesini orta tıklatarak programın başka bir örneğini açabilirsiniz.

Ve orta tıklama yöntemini kullanarak bir programın birden çok örneğini açamıyorsanız, muhtemelen programın birden çok örneği desteklememesi nedeniyle. Ayrıca, orta tıklamanın varsayılan davranışını değiştirdiğinizden de olabilir. Bu durumda, orta tıklamayı tekrar yapılandırmak için lütfen fare yazılım ayarlarınızı gözden geçirin.

Arasında, birden çok örneği varsayılan olarak desteklemeyen Windows Media Player‘ın birden çok örneğini açmanın bir geçici çözümü olduğunu biliyor muydunuz?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
128 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.