Windows 10’da Belirli Oyunlar için Oyun Modunu Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma

Windows 10 için İçerik Oluşturucu Güncelleştirmesi, bir dizi yeni özelliği getirdi. Bunlardan biri Oyun modu. Oyun modu temel olarak Windows 10 PC’nizde en iyi oyun deneyiminize sahip olmanıza yardımcı olur. Bir oyun için Oyun modunu kullandığınızda, Windows 10 oyun performansını ve kalitesini artırmak için oyun önceliğini verir. Windows 10, arka plandaki görevlere ve diğer uygulamalara daha az öncelik vererek oyunu artırıyor. Ayarlar> Oyun> Oyun modu‘na gidip Oyun modunu ve oyun çubuğunu açabilir veya kapatabilirsiniz. Ancak, tek tek uygulamalar için Oyun modunu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için seçenekler bulamazsınız. Örneğin, düşük sistem kaynağı gerektiren bir oyunu oynuyorsanız, belirli bir oyun için oyun modunu devre dışı bırakabilirsiniz. Aynı şekilde, Oyun modunu yalnızca aç olan oyun kaynakları için etkinleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da Oyun Modunu Bireysel Oyunlar İçin Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

Bu kılavuzda, Windows 10’daki belirli bir oyun için Oyun modunu nasıl etkinleştireceğinizi veya devre dışı bırakacağınızı göreceğiz.

NOT: Yerleşik Oyun modunu etkinleştirmek ve kullanmak için Windows 10 sürüm 1703 veya daha yenisini çalıştırmalısınız. Sürümünüzü kontrol etmek için Başlat / görev çubuğu aramasında Winver.exe yazın ve ardından Enter tuşuna basın.

1. Adım: Oyun modunu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak istediğiniz oyunu veya uygulamayı açın.

2. Adım: Oyun / uygulama çalıştırıldıktan sonra, oyun çubuğunu görüntülemek için Windows logo ve G tuşlarına aynı anda basın. Oyun çubuğunu açmak için Windows logo + G‘nin varsayılan klavye kısayolu olduğunu unutmayın. Oyun çubuğu için varsayılan klavye kısayollarını değiştirdiyseniz lütfen klavye kısayolunu kullanın.

“Oyun çubuğunu açmak istiyor musunuz?” iletisiyle bir iletişim kutusu görürseniz, oyun çubuğunu görmek için Evet, bu bir oyun seçeneği işaretleyin.

NOT: Oyun çubuğu açılmazsa, bunun muhtemelen Ayarlar‘da kapatıldığı için. Etkinleştirmek için Windows 10’da oyun çubuğunu etkinleştirme / devre dışı bırakma konumuza bakın.

3. Adım: Oyun çubuğu ayarlarını açmak için ayarları / dişli çark simgesini tıklayın.

4. Adım: Genel sekmesinin altında, geçerli uygulamayı Oyun moduna etkinleştirmek için bu oyun için oyun modunu kullan seçeneğini işaretleyin. Aynı şekilde, geçerli oyunun Oyun modunu devre dışı bırakma seçeneğinin işaretini kaldırın.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
184 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.