Windows 10 PC Bluetooth Adını, İsmini Değiştirme Nasıl Yapılır?

Birkaç gün önce, birisi Windows 10 PC’de Bluetooth adaptörünün adını nasıl değiştireceğimi sordu? Bu kılavuzda, Windows 10’da Bluetooth adaptörünün adını nasıl değiştireceğimizi göreceğiz. Windows 10 Bluetooth bağdaştırıcınızın adı, başka bir Bluetooth aygıtından bir dosya almak istediğinizde veya telefonunuzu Windows 10 bilgisayarınızla eşleştirmek istediğinizde genellikle gereklidir. Windows 10’da, Ayarlar uygulaması> Cihazlar> Bluetooth ve diğer cihazlar bölümüne gidip Bluetooth adaptörünüzün adını görebilirsiniz. Windows 10’unuzdaki Bluetooth adaptörünün varsayılan adını değiştirmek isterseniz, Bluetooth adının Windows 10 bilgisayarınızın adından başka bir şey olmadığını unutmayın. Başka bir deyişle, Windows 10, Windows 10 bilgisayarınızın adını otomatik olarak Bluetooth adı olarak ayarlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu nedenle, Bluetooth adını yalnızca Windows 10’da değiştiremezsiniz. Bluetooth adını değiştirmek isterseniz, bilgisayar adını değiştirmeniz gerekir. Kısacası, PC’nizde Windows 10 PC ve Bluetooth adaptörünüz için farklı adlar ayarlamak mümkün değildir.

Windows’un Bluetooth Adını Değiştirme 10 PC

Aşağıda, Windows 10 PC Bluetooth adınızı değiştirmenin iki yolu bulunmaktadır.

1) Ayarlar’dan Bluetooth adını değiştir

1) Adım: Ayarlar uygulaması> Sistem> Hakkında bölümüne gidin.

2. Adım: Aygıt özellikleri altında, Bu PC’yi yeniden adlandır düğmesini tıklayın. Bu, PC’nizin iletişim kutusunu yeniden adlandırmayı açacaktır.

3. Adım: Bilgisayarınız / Bluetooth‘unuz için yeni bir ad yazın. Sonraki düğmesini tıklayın.

4. Adım: Artık bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecektir. Tüm çalışmayı kaydedin ve Şimdi yeniden başlat düğmesini tıklayın. Daha sonra tekrar başlatmak isterseniz, Yeniden başlat düğmesini tıklayın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra yeni PC / Bluetooth adı görünür.

2) Denetim Masası’ndaki Bluetooth adını değiştir

1. Adım : Başlat / görev çubuğu arama kutusuna Sysdm.cpl yazın ve ardından Sistem özellikleri iletişim kutusunu açmak için Enter tuşuna basın.

2. Adım : Burada, Bilgisayar Adı sekmesinin altında, tam bilgisayar adınızı ve çalışma grubu adını görebilirsiniz. Bilgisayar adını veya Bluetooth adını değiştirmek için Değiştir düğmesine tıklayın.

3. Adım : Bilgisayar adı alanında, bilgisayarınıza atamak istediğiniz ismi ve Bluetooth’u yazın.

Tamam düğmesini tıklayın. “Bu değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir” mesajı içeren bir iletişim kutusu göreceksiniz.

Tamam düğmesini tıklayın. Şimdi yeniden başlat ve Yeniden başlat seçenekleriyle bir iletişim kutusu görürseniz, Yeniden başlat düğmesini tıklayın.

4. Adım : Son olarak, tüm çalışmalarınızı kaydedin ve bilgisayarınızın adı olarak yeni adı ve Windows 10’unuzda Bluetooth alıcısının adını ayarlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
66 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.