Windows 10 Masaüstü, Belgeler ve Daha Fazlası OneDrive’a Nasıl Eşitlenir?

Windows 10, varsayılan klasörlerinizde saklanan dosyaları korumaz, ancak bu kılavuzu, daima OneDrive’da yedeklendiğinden emin olmak için kullanabilirsiniz. Windows 10’taki her hesap, varsayılan klasörler kümesiyle birlikte gelir – bunları biliyorsunuz: Dosyalarınızı organize etmek için Masaüstü, Belgeler, Dosyalar, Müzik, Resimler ve Videolar. Buna ek olarak, işletim sistemi, senkronize edilen dosyalarınızı yerel olarak depolamak için her zaman otomatik olarak güncel tutulacak bir OneDrive klasörü içerir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak, ikisini birleştirebilirsek, Masaüstünüz hala Masaüstünüzdür ancak elle yedeklenmek yerine sürekli OneDrive bulutu ile senkronize edilir mi? Neyse ki bunu sadece yapabilirsiniz ve beklediğinizden daha kolaydır. Bu Windows 10 kılavuzunda, profilinizdeki varsayılan kullanıcı klasörlerini tüm dosyalarınızı bulutta yedekleyip korumak için OneDrive’a taşımanın kolay adımlarını anlatacağız.

Windows 10 Masaüstünüzü, Belgelerinizi ve daha fazlasını OneDrive’a nasıl eşitlerim?

Varsayılan kullanıcı klasörlerini OneDrive’a taşıma

Dosya Gezgini’ni açın.

Şu yola gidin: C: \ Users \ <AccountNane>

Hızlı İpucu: Alternatif olarak, Çalıştır komutunu açmak için Windows tuşu + R’yi her zaman kullanabilirsiniz,% HOMEPATH% yazın ve geçerli ev klasörü konumunu açmak için Tamam’ı tıklayın.

OneDrive klasörünü açın. Taşımak üzereyken klasörlerinizi gruplandırmak için açıklayıcı bir ada (ör. MyFiles) sahip bir klasör oluşturun.

Yeni oluşturulan klasörün içinde, OneDrive’a taşımak istediğiniz her konum için bir klasör oluşturun. Örneğin, Belgeler klasörünü taşıyorsanız, OneDrive’ın içinde yeni bir Belgeler klasörü oluşturun.

Hesap adınıza, tüm varsayılan klasörlerin bulunduğu klasörü geri alın. Belgeler’i sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin.

Konum sekmesini tıklayın. Taşı düğmesini tıklayın.

OneDrive klasörüne göz atın ve yeni oluşturulan Belgeler klasörünü açın.

Klasörü Seç düğmesini tıklayın, varsayılan yer yolunun şimdi değiştiğini göreceksiniz.

Uygula’yı tıklayın.

Herhangi bir içeriği eski konumdan yeni konuma taşımanız istenir. Devam etmek için Evet’i tıklayın.

Görevi tamamlamak için Tamam’ı tıklayın.

Bu kadar basit. Artık Masaüstü, İndirilenler, Müzik, Resimler ve Videolar da dahil olmak üzere kalan klasörleri yeni yerine taşımak için yukarıda belirtilen adımları tekrarlayabilirsiniz.

İnternet’ten çok şey indirirseniz, İndirme klasörünü taşımayı atlamak isteyebilirsiniz, genellikle olduğu gibi bunlar da çok önemli değildir ve çoğu zaman bunları tekrar indirebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları izleyerek fikrinizi değiştirirseniz, işlemi her zaman geri alabilirsiniz:

 • OneDrive’ı açın.
 • Eski konumunu geri yüklemek istediğiniz klasöre gidin.
 • Klasörü sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin.
 • Konum sekmesini tıklayın.
 • Varsayılanı Geri Yükle düğmesini tıklayın.
 • Uygula’yı tıklayın.
 • Eski konumdaki orijinal klasörü yeniden oluşturmanız istenir.
 • Devam etmek için Evet’i tıklayın.
 • Klasörü ve içeriğini eski konumdan yeni konuma taşımak istediğinizi onaylamak için Evet’i tıklatın.
 • Görevi tamamlamak için Tamam’ı tıklayın.
 • Orijinal konumuna geri dönmek istediğiniz her klasör için adımları tekrarlayın.

Ekstra Bilgi:

Bu çözümü kullanan bir takım avantajlar vardır. Tüm dosyalarınızı varsayılan klasörlerdeyken sorunsuz bir şekilde bulutta yedekleyebilirsiniz, ancak diğer bilgisayarlarda aynı yapılandırmaya sahipseniz, dosyalarınız cihazlar arasında da organize edilecek ve senkronize edilecek ve herhangi bir web tarayıcısından erişilebilecektir. <OneDrive.com>.

Buna ek olarak, bu dosya çoğaltılmasını önlemenize yardımcı olacak (bazen kabus gibi de olabilir) ve varsayılan kaydetme yerini kullanan uygulamalar, size ekstra adımlar atmadan doğrudan doğrudan OneDrive’a kaydedilecektir. Ücretsiz bir OneDrive hesabı olan herkes bu adımları izleyebilirken, ücretsiz 5GB hızlı bir şekilde yenilecek bu nedenle Office 365 aboneliğine sahip olanlar veya ücretli OneDrive depolama planı olanlar en iyi şekilde yararlanabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
170 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.