UserBenchmark PC Test Programı Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

UserBenchmark bilgisayarın performansını test ederek nasıl durumda olduklarını görmek adına Dünyada en çok tercih edilen sitelerin başında gelmektedir. Yapılan bu testler PC’nizin CPU, GPU, SSD, HDD, RAM ve USB aygıtları üzerinde yapılmaktadır. Bu sistemin en güzel yönlerinden birisi yapacağınız testleri sizin gibi PC testi yapmış olan milyonlarca diğer kullanıcı ile karşılaştıra bilmenizdir. Bilgisayarınızın hangi parçalarının zayıf veya iyi durumda olduğunu bilmeniz oldukça önemli bir husus olsa gerek. Tabi Gezginlerrindir olarak daha önce bu programı kullanmamış olanlar için kısa bir resimli bilgilendirme ile nasıl kullanacakları anlatmaya çalışacağız. Umarım faydalı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

UserBenchmark Nasıl Kullanılır?

UserBenchmark programını indirin.

İndirme işleminden sonra neredeyse bulun, çalıştırın ve karşınıza çıkacak ekranda Evet tıklayın ve devam edin.

Aşağıdaki sayfa ile karşılaştıktan sonra RUN tıklayın. Zaten test yapacağı öğeler seçili olduğundan dolayı burada sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Daha sonra aşağıdaki iki resimde gördüğünüz şekilde test işlemini yapıyor olacak.

İşlem sona erdiğinde Close tıklayarak kapatın.

İşlemleri tamamladıktan sonra test sonuçlarını görmeniz için sizi otomatik olarak kendi web sitelerindeki sayfaya yönlendirecekler. Buradan gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. PC performans testi sonuçlarını görebilirsiniz.

Ben kendi bilgisayarım içinde yaptım. SSD haricinde (SSD olmadığı için) diğer testler yapıldı.

Yapılan testler Gaming, Dekstop ve Workstation olmak üzere 3 farklı kategoride bize sunulmaktadır. Burada hangi bölümün daha iyi yada kötü olduğunu görmek mümkün. Umarım sizi sevindirecek sonuçlar ile karşılaşırsınız.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
48 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.