UserBenchmark Güvenli midir? UserBenchmark PC Testi Ne Kadar Güvenilir

UserBenchmark Güvenli midir?

Bazı kullanıcılar, userbenchmark’ın genel olarak çok kötü bir sonuç verdiğini ve ardından önce rapor analizini iyileştirmeniz gerektiğini söylüyor. Çünkü bu Windows kıyaslama aracı her bir donanımı en yeni standart bileşenle karşılaştırmaktadır. Userbenchmark yazılımı ilk önce CPU benchmarkını çalıştırır ve güncel ana saat hızını belirler. Daha sonra kayan nokta, tam sayı ve karma performans için bağımsız testler başlar. Userbenchmark GPU testi bir dizi yoğun 3D grafik testine başlar. GPU benchmarkı sırasında GPU’nun sunumunu ve genel hesaplama verimini ölçer. Ardından, sıralı, rasgele, 4K ve derin kuyruk erişimini içeren SSD / HDD kriterini kullanır. Bu aşamada, okuma, yazma ve karışık IO hızları SATA bağlantı hızı ile birlikte ölçülür.

Sponsorlu Bağlantılar

Dördüncü aşamada userbenchmark, RAM benchmarkını başlatıyor. L1 CPU önbellekten fiziksel belleğe kadar değişen gecikme testi paketi tarafından takip edilen tek ve çoklu çekirdek bant genişliği testi gerçekleştirilir. Son olarak USB benchmark testini çalıştırın. İlk önce gerçek USB bağlantı hızını (1.0, 2.0, 2.1, 3.0) belirler ve ardından sabit sürücü kıyaslamasıyla aynı süit testlerini yapar.

Test sırasında userbenchmark rasgele grafikler gösterir ancak test tamamlandıktan sonra rapor için UserBenchmark web sitesine yönlendirilirsiniz. Burada, genel performans dahil hangi bölümde iyi performansa sahip olduğunuzu görebilirsiniz. Kıyaslama testinin sonucunu kaydedebilir veya kopyalayabilirsiniz. Kullanıcı kıyaslama raporunu Facebook, twitter veya google plus’ta da paylaşabilirsiniz.

Kullanıcı karşılaştırmalarının bir diğer şaşırtıcı özelliği de bilgisayarınızı benzer donanıma sahip diğer PC’lerle karşılaştırabilmenizdir. Raporu aşağı kaydırın, ayrıntılı bir rapor ile karşılaşacaksınız. Userbenchmark, puanı Oyun, Masaüstü ve İş olarak üç kategoride hesaplar. Raporu inceledikten sonra, hangi yazılım veya donanım yükseltmesinin PC’nizin performansını yükselteceğine karar verebilirsiniz.

Windows İçin Güvenilir Karşılaştırma Aracı

Hiç şüphesiz, UserBenchMark, sistemin performansını kontrol etmeyi gerçekten kolaylaştırıyor. Windows PC’de donanım testleri yapmak için harika bir araçtır. Userbenchmark, kıyaslama testleri hakkında bilgisi olmayanlara da kullanım kılavuzu sunar.

Ayrıca userbenchmark web sitesinde gezinirken birçok ipucu ve öneri alabilirsiniz. Bu araçla kolayca yeni bir PC oluşturabilir veya mevcut PC donanım bileşenlerinizi test edebilirsiniz.

Son olarak bilgisayarınızı test ederken açık olan oyun, programlar vb durumlardan kaynaklı olarak sonuçlar farklılık gösterebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
22 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.