Telefon, Tablette Maalesef Google Play Hizmetler Durdu Hatası, Sorunu Çözümü

Maalesef google play hizmetleri durdu, maalesef google play hizmetleri durdu hatası, maalesef google play hizmetleri durdu hatası çözümü, tablette maalesef google play hizmetleri durdu hatası, tablette maalesef google play store durdu hatası çözümü, telefonda maalesef google play hizmetleri durdu hatası, maalesef google play hizmetleri durdu tablet bu ve daha farklı türlerde karşılaştığınız sorunlar için aşağıda çözüm yollarını bulacaksınız. Sıklıkla karşılaşılan bu sorunun çözümü için verdiğimiz çözüm yolları işe yaramazsa bizlere yorum bölümünden bildirmeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

1. Çözüm – Google Play Hizmetlerini en son sürüme güncelleyin;

Çok eski bir sürüme sahip olduğunuzdan veya sahip olduğunuz sürenin telefonunuzdaki geçerli Android sürümüyle çakıştığı için bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz.

2. Çözüm – Google Play Hizmetler önbelleğini temizleyin;

Telefonunuzdaki Google Play Hizmetleri uygulaması, telefonunuza yüklenen tüm Google ve Google Play uygulamaları için bir çerçeve görevi görür. Önbelleğini temizlemeyi deneyebilir ve bunun sorunu çözüp çözmeyeceğini görebilirsiniz. Bunu yapmak için;

Ayarlar> Uygulamalar‘a gidin. Tüm uygulamalar seçeneğine ilerleyin ve ardından “Google Play Servisleri” uygulamasına gidin. Uygulama detaylarını açın ve “Zorla durdur” düğmesine dokunun. Ardından, “Önbelleği temizle” düğmesine dokunun.

3. Çözüm – Google Hizmetler Sistem önbelleğini temizleyin;

Android cihazınızdaki Google Services Framework (Google Hizmetler Sistem) sistemi uygulaması, bilgileri depolar ve telefonunuzun Google sunucuları ile senkronize edilmesine yardımcı olur. Google Play Servislerinizi çalışır durumda ve çalışır durumda tutar. Bu, uygulamayı kullanarak Google sunucularına bağlanamamanızın ve hata mesajı almaya devam etmemenizin nedenlerinden biri olabilir. Bunu yapmak için;

Ayarlar> Uygulamalar‘a gidin. Tüm uygulamalar seçeneğine ilerleyin ve ardından “Google Hizmetler Çerçevesi” uygulamasına gidin. Uygulama detaylarını açın ve “Zorla durdur” düğmesine dokunun. Ardından, “Önbelleği temizle” düğmesine dokunun.

4. Çözüm – İnternet bağlantınızı kontrol edin;

WiFi ağınız Google’ın kullandığı IP adreslerinden herhangi birini engelliyor olabilir. Mobil verilerle aynı şekilde telefonunuzdaki WiFi özelliğini açmayı veya kapatmayı da deneyebilirsiniz.

5. Çözüm – Cihazınızı yeniden başlatın;

Android telefonunuz / tabletinizin yeniden başlatılması sorunu çözebilir.

6. Çözüm – Google Play hizmetlerini devre dışı bırakın ve ardından tekrar etkinleştirin.

7. Çözüm – Google Play hizmetleri güncellemelerini kaldırın ve yeniden yükleyin.

8. Çözüm – Cihazının önbelleğini silmekte bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
80 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.