Telefon Rehberindeki Aynı İsim 2, 3, 4 Kez Gösteriliyor Sorunu ve Çözümü

Android ve iPhone telefon rehberimdeki bazı kişiler neden birkaç kez gösteriliyor? Telefon rehberindeki kişiler ve numaralar 1’den fazla gösteriliyor sorunu için çözüm yolları?

Sponsorlu Bağlantılar

Rehberimden bazıları SİM kartta, bazıları ise telefonda. Hepsini bir yerde tutmak istiyorum. Bunları SİM karttan telefona aktarırsam, yinelenen kişilerim olacak mı yoksa? Eğer “tüm kişiler” seçeneğini seçersem, listede bir kişi Viber, Whatapps vb. gibi birkaç kez gösterilir. Bu ve benzeri bazı sorunlar için aşağıdaki yardımcı olacağını düşündüğüm bir kaç çözüm yolunu göstereceğim.

Rehberde 1’den fazla gösterilen isim ve numaralar için çözüm yolları!

  1. Kişileriniz farklı hesaplardan (Google ve Google dışı hesaplar) gösteriliyorsa, birden fazla kişiyi gizlemek için hesaplardan birini devre dışı bırakmanız yeterlidir.
  2. Google hesabınızda yinelenen kişiler varsa, masaüstü aracılığıyla Google Kişiler web sitesine gidin ve “birden çok kişiyi birleştir (veya sil)” seçeneğini seçin. Telefon rehberinizi yeniden senkronize edin.
  3. Kişilerinizi Google üzerinden geri yüklediğinizde, size Google’a en son yüklediğiniz kişilerin bir kopyasını verir. Ve SD KART’ınızı varsayılan olarak kişilerinize sahip olmak için kullandığınızda, geri yüklediğinizde ve daha sonra geri yüklediğinizde, bahsedilen kişiler çoğaltacaktır. Google üzerinden tekrar, tekrar ve tekrar tekrar kopyalayacak … Yalnızca kopyalanan kişileri silin ve Google’ın ayarlarınızı sizi geri yüklemesini engelleyin. Bundan sonra tekrar tekrar kopyalama işlemi durmalı.
  4. Rehber uygulamasını açın. Menü seçeneğinde “gösterilecek rehber” i seçin. Seçenek listesi açılacaktır. Özelleştir’i seçin. Hesapların listesi açılacak. İstediğiniz hesapları seçtikten sonra sorun çözülmüş olacak.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
70 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.