TCC/LE İndir – Windows Komut İstemi CMD için Alternatif Program

TCC/LE İndir – Windows Komut İstemi CMD için Alternatif Program

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu7.3 MB
ÜreticiJP Software
İşletim SistemiWinXP/Vista/7/8/8.1/10
Eklenme Tarihi2 sene önce

CMD Yerine Ücretsiz Daha İyi Bir Windows Komut İstemi (TCC / LE)

TCC / LE, Windows Komut İstemi olan CMD yerine kullanmak isteyenler için ücretsiz olarak indirilebilen ve daha iyi bir Komut İstemi deneyimi sunmayı amaçlayan bir yazılımdır.

Sponsorlu Bağlantılar

TCC / LE, CMD komut satırının yerine geçer (varsayılan Windows komut istemi). TCC / LE, CMD’nin bir üst kümesi olup, 111 dahili komutla (CMD 40’tan azdır), 240 iç değişken ve fonksiyon ile mevcut CMD komutlarına yüzlerce iyileştirme sağlar. TCC / LE, varolan komut satırı uygulamalarınız ve toplu iş dosyalarınızla çalışır, ancak komut satırı ve toplu iş dosyası yeteneklerinde önemli geliştirmeler sunar ve komut istemi pencerelerinize binlerce yeni özellik ekler.

Tanıdık bir çalışma ortamı ile, günlük işlerinizle hemen daha üretken olduğunuz anlamına gelir ve TCC / LE’nin tutarlı komut sözdizimi, öğrenme ve geliştirme sürenizi azaltır. Kullanıcılar için sunduğu kapsamlı yardım sayesinde, gelişmenizi hızlandırır ve sözdizimi hatalarını azaltmaya yardımcı olur.

Maddeler halinde programın özellikleri:

 • TCC / LE komut dosyası dili, 111 komut, 140 işlev ve 97 iç değişken ile varsayılan Windows CMD kabuğunun büyük bir üst kümesidir.
 • Komut dosyası dili, IF-Then-Else, DO ve FOR döngüler, SWITCH, alt programlar vb. dahil olmak üzere eksiksiz bir akış kontrol yapısı kümesi içerir.
 • Hemen hemen tüm CMD komutları (örneğin, DIR, COPY, DEL, vb.), Yüzlerce ek seçenek ile büyük ölçüde geliştirilmiştir.
 • TCC / LE, yeniden yönlendirmeyi ve STDERR, TEE ve Y bağlantı parçaları dahil olmak üzere birden çok yönlendirme türü içerir.
 • Komutlarınızı diğer adlarla yeniden tanımlayabilir ve sık kullanılan komutları tek bir tuşa atayabilirsiniz.
 • Gelişmiş komut satırı düzenleyicisi, komut satırı ve dizin geçmişi, dosya adı ve dizin tamamlama ve gelişmiş kesme ve yapıştırma seçenekleri sunar.
 • Yerleşik metin ve ikili dosya görüntüleyici, çift yönlü kaydırma, gelişmiş arama ve yazdırma özelliklerini içerir.
 • Herhangi bir pencereye tuş vuruşlarını gönderin (komut istemi veya GUI).
 • Dosya yönetiminde olağanüstü esneklik için dosyaları tarih, saat, boyut ve genişletilmiş joker karakterlerine veya normal ifadelere göre seçin veya hariç tutun.
 • TCC / LE dosya işleme komutlarının çoğunda (COPY, DEL, DIR, MOVE, vb.) birçok dosya adı belirtebilirsiniz.
 • Genişletilmiş dizin aramaları ile isminin sadece bir kısmını girerek sisteminizdeki herhangi bir dizini bulun ve bu dizine gidebilirsiniz.
 • Kendi değişkenlerinizi veya eklentilerinizle komutlarınızı oluşturun veya mevcut birçok üçüncü taraf eklenti kütüphanesinden birini seçebilirsiniz.

NOT: Program 32 ve 74 bit sürümlerde kullanılabilir. İndirme linklerinden birincisi 32 bit, ikincisi 64 bit sürümler içindir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
168 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.