SDelete İndir – Dosyaları Güvenli Biçimde Bilgisayardan Kaldırma

SDelete İndir – Dosyaları Güvenli Biçimde Bilgisayardan Kaldırma

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu151 KB
ÜreticiMark Russinovich
İşletim SistemiWinXP/Vista/7/8/8.1/10
Eklenme Tarihi1 sene önce

Windows için Ücretsiz Komut Satırlı Dosya Silme Programı

SDelete, Microsoft Sysinternals ekibi tarafından geliştirilen dosyaları ve boş disk alanını güvenli bir şekilde silmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir komut satırı yardımcı programıdır. Gizli bir dosyayı sildiğinizde, birisi özel bir kurtarma uygulaması kullansa bile alınamayacağından emin olmanız gerekir. Örneğin, özellikle bu tür durumlar için oluşturulan bir araç olan SDelete’yi kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanıcı PC ve Sunucular, bazılarının gizli olduğu birçok veriyi işler. Bu veriler geleneksel yollarla silinebilir, ancak bu yeterli olmayabilir. Dosya sistemleri genellikle dosya meta verilerini kaldırır ancak gerçek verileri tutmaya devam eder. Microsoft sysinternals dosya verilerini gerçekten silebilen sdelete veya güvenli silme aracı sağlar.

Bir komut satırı yardımcı programı olduğu için, yeni başlayanlar dosya ve klasörlerini etkin bir şekilde silmek için gerekli sözdizimini ve komutları öğrenmeye istekli olmayabilirler ve büyük olasılıkla bir uygulama için büyük olasılıkla bir uygulama ararlar. grafiksel bir arayüz. Bununla birlikte, bir komut satırı aracı kullanmanın en büyük avantajlarından biri, çalışması için çok daha az RAM ve CPU kaynağı gerektirmesi ve aynı zamanda bir GUI ürününden daha hızlı yüklenebilmesidir. SDelete’yi çalıştırdığınızda, uygulamanın desteklediği işlevlerin bir özetini okuyabileceksiniz ve başlatmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Daha kesin olarak, seçili bir mantıksal diskten boş alanı temizlemeyi veya görevleriyle ilgili herhangi bir rapor göstermeden arka planda çalışacak şekilde ayarlamayı seçebilirsiniz. SDelete, bir dosyayı silemediğinizde, bu özelliği kaldırabildiğinden ve yalnızca öğeyi silmenize izin verdiğinden de kullanışlı olabilir. Dosyaları veya klasörleri kaldırırken, SDelete uygulamasının yapmasını istediğiniz geçiş sayısını da belirleyebilirsiniz; Ancak, büyük bir sayı girerseniz, işlemin tamamlanması daha uzun zaman alacağını, ancak sonuçların daha güvenli olacağını unutmayın.

SDelete ile dosyaları ve boş disk alanını güvenli bir şekilde silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
118 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.