ScanTransfer Nasıl Kullanılır (Resimli Anlatım)

ScanTransfer bilindiği üzere Android, iOS (iPhone, iPad) ve daha fazla cihazlardan Bilgisayara video, resimlerinizi kablo bağlantısına gerek kalmadan aktarmaya olanak sağlayan ücretsiz bir araçtır. Fotoğrafları ve videoları wifi (kablosuz) bağlantı ile aktarmaktadır. Programın en çok sevdiğim yönü telefona herhangi bir indirme işlemi olmamasıdır. Sadece bilgisayara yükleyerek kurun ve ardından programda yer alan QR kodunu taratın ve hızlıca dosyalarınızı göndermeye başlayın. Programı bilgisayarıma indirmeye başladıktan sonra ki tüm adımları aşağıdaki resimli olarak bulacaksınız. Umarım yardımcı ve faydalı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

ScanTransfer programı nasıl kullanılır?

Adım 1) Programı indirmediyseniz ise ilk önce indirin.

ScanTransfer İndir

ScanTransfer Portable İndir

Adım 2) Daha sonra indirdiğiniz exe dosyasını çalıştırın ve karşınıza çıkacak olan pencereye Çalıştır diyerek devam edin. Daha sonra ki pencere de Evet deyin.

Adım 3) Türkçe dil seçeneği olmadığı için karşınıza otomatik olarak İngilizce olarak çıkacak. Ancak farklı bir dil ile kurulum yapmak için Dil menüsünü genişleterek seçebilirsiniz.

Adım 4) Next tıklayın ve ilerleyin.

Adım 5) Aşağıdaki resimde program C sürücüsüne kaydedilecek. Ama isterseniz farklı kaydedileceği yeri değiştirebilirsiniz.

Adım 6) Bu adımda da Next tıklayarak devam edin.

Adım 7) Yazılımın bu bölümünde aşağıda gördüğünüz şekilde iki seçenekte işaretli. Birisi masaüstünde biri de başlangıç menüsünde programın kısayol ikonu içindir. İster kaldırırsınız ister bu şekilde devam etmek için de herhangi bir şeye tıklamadan direkt Next tıklayarak devam edin.

Adım 8) Son olarak Install tıklayın.

Daha sonra karşınıza çıkacak pencerede Finish tıklayarak programın kurulum aşamasını tamamlayın.

Finish tıkladıktan sonra programın Launch ScanTransfer seçili olduğu için otomatik olarak çalışacak. Böylece hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

ScanTransfer kurulum işlemi tamamlandıktan sonra kullanımı;

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra ilk önce aşağıdaki pencere karşınıza çıkacak.

Adım 1) Resimde de görüldüğü gibi Photo Transfer Setting (Fotoğraf Transfer Ayarı) altında iki farklı seçenek mevcut. Bunlardan seçilmiş olan Orijinal Quality otomatik olarak seçili gelecek. Ki zaten bu seçenek ile asıl işimiz. Bu seçenek fotoğrafların kalitesi, boyutu nasıl ise Orjinal olarak aktaracak. İlk seçenek olan Compress (JPG only) ise sıkıştırma işlemi uygulayarak resimleri aktaracak. Tabi böyle yaparsanız ise o zaman resimlerde kalite kaybı yaşanabilecektir.

Save the transferred Files to (aktarılan dosyaları kaydetmek) için seçim yapabilirsiniz. İster otomatik olarak çıkan mevcut seçeneğe kaydedilebilir yada aşağıdaki resimdeki gibi … noktalı bölüme tıkladığınızda karşınıza çıkacak. Buradan farklı bir Bölümü işaretleyebilir yada Yeni Klasör Oluştur seçeneği sayesinde klasör açabilirsiniz.

Mavi bayraklı bölümden ise dil seçeneğini değiştirebilirsiniz.

Adım 2) Yukarıdaki ilk ekranda gördüğünüz gibi sol tarafta bir QR kodu yer alıyor. İşte bu kodu telefonunuzun kamerası ile okutun.

Bunun nasıl yapıldığını görmek için kodun altında yazan How to Scan the QR Code? tıklayın ve karşınıza aşağıdaki ekranlar çıkacak. Bu ekranlar hangi sosyal medya yada cihaz kullanımı yapacaksanız eğer onun seçeceksiniz.

Başlamak için ScanTransfer’deki QR Kodunu taramak için basitçe iOS Kamera, Facebook veya Twitter kullanabilirsiniz. Bunun içinde aşağıdaki seçeneklerden istediğinizle ilgili resimlerde yer alan adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

Twitter

Facebook

iOS Camera

Verilen bu seçenekleri kullanarak QR kodunu okutun ve daha sonra fotoğraf, video, ses dosyalarını seçerek aktarmaya başlayın.

NOT: Kullanıcılar ayrıca dosyaları iCloud’dan doğrudan masaüstüne kopyalamak için ScanTransfer’i de kullanabilir, ancak programın Apple Safari Politikası nedeniyle bunları tek tek aktarmasına izin verilir.

Fotoğraflar ve videoların yanı sıra, Android akıllı telefon kullanıcıları ses, belgeler ve daha pek çok dosya türlerini aktarabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
239 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.