R for Mac – İstatistiksel Grafik ve Veri Analizi Geliştirme Programı

R for Mac – İstatistiksel Grafik ve Veri Analizi Geliştirme Programı

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu73.6 MB
ÜreticiR Development Core Team
İşletim SistemiMac OS X
Eklenme Tarihi11 ay önce

Mac için İstatistiksel Hesaplamalar ve Grafikler Geliştirme Aracı

R, tüm istatistiksel ihtiyaçlarınız ve hesaplamalarınız için kullanabileceğiniz, açık kaynaklı ve ücretsiz istatistiksel bir programdır.

Sponsorlu Bağlantılar

R ile istatistiksel grafikler ve görüntüler oluşturun. R, istatistiksel ve hesaplama amaçları için kullanılan ve tasarlanan bir bilgisayar dili ve geliştirme ortamıdır. R, istatistiksel veriler için tamamen oluşturulduğu için diğer istatistik araçlarından ve S gibi diğer bilgi işlem dilden farklıdır. R’yi, Doğrusal ve Doğrusal Olmayan Modelleme, Zaman Serileri Analizi, Sınıflandırma ve T, ANOVA ve Ki-Kare gibi Klasik İstatistik Testleri gibi çeşitli fonksiyonlarda kullanabilirsiniz.

R, çok çeşitli istatistiksel (doğrusal ve doğrusal olmayan modelleme, klasik istatistiksel testler, zaman serileri analizi, sınıflandırma, kümeleme …) ve grafik teknikler sağlar ve son derece genişletilebilir. S dili, istatistiksel metodolojide araştırma için sıklıkla tercih edilen araçtır ve R bu etkinliğe katılmak için Açık Kaynaklı bir yol sağlar.

R’nin güçlü yanları arasında, gerektiğinde matematiksel semboller ve formüller de geliştirilebilmektedir. Grafiklerdeki küçük tasarım seçenekleri için varsayılanlara büyük özen gösterilmiş ve programın kullanımı açısından kullanıcı tam kontrolünü elinde tutmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
152 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.