PortScan İndir – Ağ Cihazlarını Tarama, Tanımlama ve Ağdaki Açık Portları Bulma

PortScan İndir – Ağ Cihazlarını Tarama, Tanımlama ve Ağdaki Açık Portları Bulma

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu401 KB
ÜreticiThe SZ
İşletim SistemiWinXP/Vista/7/8/8.1/10
Eklenme Tarihi1 sene önce

İnternet Ağına Bağlı Cihazları Tespit Etme, Tanımlama, İnternet Hızını Kontrol ve Test Etme Programı

Sistem güvenliğini birçok faktör etkileyebilir. Bir güvenlik riski, bilgisayar korsanlarının Internet’e girmesine ve sunuculara ve diğer bilgisayarlara ve aygıtlara saldırmasına izin veren açık bağlantı noktalarıdır. Ağdaki açık portları bulmak için PortScan gibi bir araca ihtiyaç olabilir. PortScan ağları açık bağlantı noktaları için tarar. Bunun için, port tarayıcı TCP paketlerini hedef bilgisayarın portlarına gönderir ve bir bağlantı kabul edip etmediklerini ve bu nedenle açık olup olmadığını bekler. Diğer taraftan kapalı portlar bir RST paketini döndürür ve eğer cevap verilmezse bir paket filtresini belirtir. Ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra, daha açık bağlantı noktaları bulmak için bir FTP ve UDP taraması yapar.

Sponsorlu Bağlantılar

HTTP, SMB, FTP, iSCSI, SMTP, SNMP, MySQL, ağ tarama, ana bilgisayar adı ve MAC adreslerinin MongoDB gibi hizmetler ve açık portlar ile ilgili bilgileri sunar.

PortScan sadece açık portları, cihazları ve hizmetleri bulmakla kalmaz, aynı zamanda ek fonksiyonlar da sunar. Buna, iP adresleri ve etki alanları, İnternet servis sağlayıcılarını bulma isteklerini de içerir. Ayrıca, karşıdan yüklemelere bağlı olarak kendi İnternet hızınızı test ederek bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Etki alanlarındaki erişilebilirlik denetimleri için, PortScan üç farklı boyutta üç standart ping paketi kullanır. Yanıt süreleri daha sonra bir grafikte görüntülenebilir.

Ücretsiz olarak indireceğiniz Türkçe dil destekli PortScan, Windows için ücretsiz bir yazılımdır ve ücretsiz olarak kullanılabilir. Yazılım USB bellekten taşınabilir yazılım olarak kullanılabilir ve kurulum gerektirmez.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
167 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.