PeStudio İndir : Windows’a İndirilen Dosyaları Açmadan Virüs Kontrolü Yapma

PeStudio İndir : Windows’a İndirilen Dosyaları Açmadan Virüs Kontrolü Yapma

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu1,02 MB
ÜreticiMarc Ochsenmeier
İşletim SistemiWinXP/Vista/7/8/8.1/10
Eklenme Tarihi12 ay önce

Windows için Dosyaları Zararlı Yazılımlara Karşı Analiz Etme

PeStudio, Windows için herhangi bir yürütülebilir dosyanın statik analizi için çok basit, ücretsiz ve aynı zamanda son derece kullanışlı bir araçtır. Program çalışırken, belirtilen dosyanın zararlı bileşenler içerip içermediğini ve bilgisayar için tehlikeli olup olmadığını inceler. Bu işlem, tanımlanmış yürütülebilir dosya çalıştırılmadan gerçekleştirilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kötü amaçlı yazılımlar genellikle erken tespit ve statik analizden kaçınmak için amaçlarını gizlemeye çalışır. Bunu yaparken, genellikle şüpheli kalıpları, beklenmedik meta verileri ve diğer değerli göstergeleri bırakır.

Pestudio’nun amacı, Malware Initial Assessment‘ı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için bu eserleri tespit etmektir. Araç, güçlü bir ayrıştırıcı ve çeşitli gösterge türlerini algılamak ve öğeleri sınıflandırmak için kullanılan esnek bir XML yapılandırma dosyaları kümesi kullanır. Analiz edilen dosya hiçbir zaman başlatılmadığından, bilinmeyen veya kötü amaçlı yürütülebilir dosya, truva atı, fidye yazılımı ve APT örneklerini herhangi bir enfeksiyon riski olmaksızın inceleyebilirsiniz.

PeStudio’yu kullanarak, UPX / MPRESS mekanizmaları kullanılarak oluşturulan arşivlerin güvenilirliğini değerlendirebilir ve yürütülebilir dosyaya gömülü olup olmadığının PDF, ZIP ve JAR gibi bileşenlerin işletim sistemi için bir tehdit oluşturup oluşturmadığını inceleyebilirsiniz. Araç kurulum gerektirmez, sürükle-bırak yöntemini destekler, herhangi bir EXE dosyasının hızlı ve doğru analizini sağlar ve standart antivirüs yazılımına çok iyi bir tamamlayıcıdır. DLL, OCX, SYS, MUI, CPL, AX, vb gibi diğer veri türlerini analiz etmenizi sağlar. Buna ek olarak, program ayrıca popüler VirusTotal servisini kullanarak dosya anti-virüs analizine izin verir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
165 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.