PDF Page Lock Nasıl Kullanılır, PDF Sayfaları Nasıl Kilitlenir ve Gizlenir

PDF Page Lock programı Türkçe arayüze sahip olarak ücretsiz indirebileceğiniz ve PDF sayfalarını kilitlemek / gizlemek amacı ile kullanacağınız basit tasarımlı bir araçtır. Aşağıda programla ilgili çeşitli kullanım detaylarını paylaştık. Bunlar; “PDF Sayfaları Nasıl Kilitlenir, PDF Sayfaları Nasıl Gizlenir, Kilitli PDF Dosyasından PDF Sayfalarının Kilidini Açma / Gösterme ve Birden Fazla Sayfa Nasıl Seçilir” diye sıraladık. Tabi programı kullandıkça daha fazla bilgiye de sahip olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

PDF Page Lock Nasıl Kullanılır?

İlk önce aşağıdaki eğitici videoya bir göz atın.

PDF Sayfaları Nasıl Kilitlenir

1. PDF Page Lock programını çalıştırın ve bir PDF Dosyası açmak için Aç düğmesine tıklayın.

2. Kilitlemek istediğiniz sayfaları seçin ve ardından sol alt Çalışma panelindeki Kilitle (Lock) düğmesine tıklayın.

3. Kaydet düğmesine tıklayın ve bir şifre ayarlayın. Lütfen korumalı sayfaları şifresini çözmenin tek yolu olan şifreyi hatırlatın.

Daha sonra kontrol etmek için lütfen kaydedilmiş PDF dosyasını açın, kilitlediğiniz sayfaların artık içeriği göstermeyeceğini göreceksiniz.

Önemli Not: PDF Page Lock programı, orijinal unlocked PDF dosyanızı aynı klasördeki bir “.bak” dosyasına yedekler. PDF Page Lock’un “Ayarlar” bölümünde yedekleme işlevini devre dışı bırakabilirsiniz.

PDF Page Lock İndir

PDF Sayfaları Nasıl Gizlenir

1. PDF Page Lock programını çalıştırın ve bir PDF Dosyası açmak için Aç düğmesine tıklayın.

2. Gizlemek istediğiniz sayfaları seçin ve ardından sol alt çalışma panelindeki Gizle (Hide) düğmesine tıklayın.

3. Kaydet düğmesine tıklayın ve bir şifre ayarlayın. Lütfen korumalı sayfaları şifresini çözmenin tek yolu olan şifreyi hatırlatın.

Daha sonra kontrol etmek için lütfen kaydedilmiş PDF dosyasını açın, sakladığınız sayfaların PDF okuyucuda görünmez olacağını göreceksiniz.

Kilitli PDF Dosyasından PDF Sayfalarının Kilidini Açma / Gösterme

1. PDF Page Lock’u çalıştırın ve kilitli bir PDF belgesini açmak için düğmesine tıklayın.

2. Lütfen şifre penceresine doğru şifreyi girin ve Tamam düğmesine tıklayın.

3. Sayfaları seçin ve kilidini açmak / açığa çıkarmak için Kilit aç düğmesine tıklayın veya tüm sayfaları açmak / açmak için Tümünün Kilidini Aç‘a tıklayın.

4. PDF’yi kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın. Tüm PDF dosyasının kilidini açarsanız, “başarılı bir şekilde açıldı” mesajını görürsünüz.

Sayfa Listesinde Kilitlemek / Gizlemek için Birden Fazla Sayfa Nasıl Seçilir

Sayfa listesinde birden çok sayfa seçmenin 2 yolu vardır:

1. Yol; listedeki bir sayfadaki farenin sol tuşunu basılı tutup fareyi sürükler, sonra imlecin üzerine geldiği tüm sayfaları seçersiniz.

2. Yol; SHIFT tuşunu kullanmaktır. Seçmek istediğiniz ilk sayfaya tıklayın, ardından SHIFT tuşuna basın ve basılı tutun.

Son sayfaya tıklayın ve SHIFT tuşunu bırakın. Bitişik olmayan diğer sayfaları seçmek istiyorsanız, CTRL tuşunu basılı tutun ve diğer sayfalara tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
646 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.