Oracle VM VirtualBox İndir – Sanal İşletim Sistemi Kurma Programı (Linux)

Oracle VM VirtualBox İndir – Sanal İşletim Sistemi Kurma Programı (Linux)

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya BoyutuBilinmiyor
ÜreticiOracle Corporation
İşletim SistemiLinux
Eklenme Tarihi3 sene önce

Linux için Sanal İşletim Sistemi Kurama Aracı

Oracle VirtualBox (eski adıyla Sun VirtualBox, innotek VirtualBox ve Sun xVM VirtualBox), masaüstü, sunucu ve gömülü kullanım için tasarlanmış güçlü bir x86 sanallaştırma araçlarından oluşan bir ailenin ücretsiz ve çapraz platform sanallaştırma uygulamasıdır. VirtualBox, Linux, Solaris, Mac OS X ve Microsoft Windows platformlarında, herhangi bir BSD dağıtımı, IMB OS / 2 tatları, DOS, NetWare, L4, QNX, JRockitVE ve yukarıda bahsedilen işletim sistemlerinin herhangi birinin sanal makinelerini çalıştırmak için kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

32-bit ve 64-bit destekler

Şu anda program sadece AMD64 / Intel64 ve x86 mimarilerini çalıştırabiliyor. Varsayılan olarak, yeni bir sanal makine oluştururken sanallaştırmayı planladığınız işletim sistemini seçebilirsiniz. Oracle, Sun Microsystems şirketini satın almasından bu yana, VirtualBox her sürümde yeni özellikler ve işlevler uygulayan bir profesyonel mühendis ekibi tarafından aktif olarak geliştirildi.

Sanal makineler çok özelleştirilebilir

SanalBox’da yeni bir sanal makine yaratıldıktan sonra kullanıcılar tipi, sürümü, önyükleme sırası, yonga seti, işaretleme aygıtı, temel bellek (RAM), işlemciler, video belleği, monitör sayısı, ses sürücüsü ve denetleyici, ağ adaptörler, seri ve USB portları ve depolama aygıtları. VirtualBox tarafından desteklenen depolama aygıtlarından söz ederken, sanal bir CD / DVD resim dosyasını (ISO görüntüsü olarak da bilinir) kullanabileceğinizi veya sanal OS’yi çalıştırmak için ana CD / DVD sürücüsünü kullanabileceğinizi belirtebiliriz.

Sonuç

USB aygıtları için destek de bu uygulamanın tartışmalı bir özelliğidir, çünkü amaçlandığı gibi çalışmadan önce biraz düzenleme yapmanız gerekecektir. Ama sonuç olarak, Linux işletim sistemleri için en karmaşık ve güçlü sanallaştırma yazılımlarından biridir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
436 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.