Komut İstemi ile Windows 10’da Ses Dosyalarını Birleştirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 üzerinde ses dosyalarını birleştirmek için farklı yollar bulunmaktadır. Birleştirme işlemi için ücretli/ücretsiz programlardan faydalanabilir, online hizmet veren sitelerden faydalanmak suretiyle yapabilirsiniz. Saydığım bu ve benzeri yöntemlerden birisi de Komut İstemi (CMD) yöntemiyle Ses Dosyalarını Birleştirme işlemidir. Belki de bir çok kullanıcı bu yöntem ile ilk defa karşılaşmış olabilir. Biraz kafa karıştırıcı gibi dursa da evet komut istemi kullanılarak da ses dosyalarını birleştirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı ve basit bir yöntem olur. Fikirlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da Komut İstemi ile (MP3) Ses Dosyalarını Birleştirin

Ayrı ses dosyalarını birleştirmek için Komut İstemi‘ni kullanabilirsiniz. İstediğiniz şarkıyı bir araya getirmek için, Win + X menüsünü açmak için Başlat düğmesine sağ tıklayın.

Komut İstemi’ni açın.

Komut İstemi’nde birleştirmek istediğiniz MP3 dosyalarını içeren klasörü açın. İstemde cd ve ardından klasör yolunu girerek bunu yapabilirsiniz.

Şu komutu girin: copy / b audio file1.mp3 + audio file2.mp3 audio file3.mp3. Elbette, gerçek ses dosyalarınızı eşleştirmek için buradaki dosya adlarını değiştirmeniz gerekecektir.

Ardından Enter tuşuna basın. Kopyala / b komutunda MP3’ler yeni bir çıktı dosyasında birleştirilecek.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
647 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.