Klavyeye İngilizce vb Dil Ekleme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

Klavyenizde yer alan dil menüsünde Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerin arasına daha fazla dil ekleyerek kullanabilirsiniz. Bunun için de aşağıdaki talimatları kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazıma ilk önce şunları söyleyerek başlayayım. Eğer bilgisayarınızın “Görev Çubuğunda” dil menüsü yer alıyor ise dil ekleme işlemini buradan yapabilirsiniz. Ancak sürekli olarak dil değişmesinden dolayı şikayetçi olarak bu menüde yer alan ikinci bir dili kaldırdıysanız ise o zaman sadece Tükçe kaldığı için bu menü görev çubuğundan kalkmış olacak. Bunun için de ikinci yolu izleyerek dil ekleyebilirsiniz. Eğer dil değişme sorunu ile karşılaşıyor iseniz o zaman “Klavye Otomatik İngilizce Oluyor” blog yazısına göz atarak sadece Türkçe yada istediğiniz dilin kalmasını ayarlayabilirsiniz.

Bilgisayar klavyesine nasıl dil eklenir?

İlk önce “Başlat” tıklayın ve “Bölge ve Dil” yada “Klavye ve dil” yazın. Bu şekilde yazınca bize lazım olacak bölüme ulaşacağız. Aradığımız seçenek “Klavyeleri veya diğer giriş yöntemlerini değiştir”.

Aşağıdaki ekranda yer alan “Klavye Değiştir” tıklayın.

Burada sağ tarafta yer alan “Ekle” tıklayın ve karşınıza diller menüsü çıkacak.

Resimde gördüğünüz üzere dillerin sol tarafında “Artı” işareti var.

Eklemek istediğiniz dilin sol tarafında yer alan artı işaretine tıklayarak klavye seçeneğini görün. Son olarak klavye altında çıkacak seçeneklerden seçim yaparak “Tamam” tıklayın ve dili eklemiş olacaksınız.

Eğer dil menüsü görev çubuğundan kaldırılmamış ise dil ekleme işlemini oraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
109 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.