iPhone XS ve XS Max İpuçları ve Püf Noktaları

Daha eski bir iPhone‘dan yeni yükselttiyseniz veya Android’den Apple’ın iPhone XS veya XS Max’ine geçtiyseniz, bu cihazda gezinme konusunda işler biraz farklı olacaktır. iPhone XS’in uçtan uca ekranı,yüz tanıma kimliği, sanal ana sayfa düğmesi, yan düğme, daha güçlü işlemciler ve kameralarla liste uzayıp gidiyor, yani öğrenecek ve sevilecek çok şey var. Ek olarak, Apple’ın yeni iOS 12’inin entegrasyonu ile bu cihazlar, yükseltme yapmak isteyen birçok tüketicinin dikkatini de çekti. Öğrenmek isteyeceğiniz gizli özelliklerle birlikte bazı iPhone XS ipuçlarının ve püf noktalarının listesini görmek için okumaya devam edin.

Sponsorlu Bağlantılar

İPhone XS ve XS Max için Ayrıntılı İpuçları ve Püf Noktaları

Ekran görüntüsü alma:

Daha önce bir iPhone X kullandıysanız, iPhone XS ile ekran görüntülerinin nasıl çekileceğini zaten bilmelisiniz. iPhone XS’ye geçmeye karar veren daha eski iPhone ve Android cihaz kullanıcıları için, aynı anda güç düğmesine ve ses açma düğmesine basın. iPhone ekranınız beyaz renkte yanıp sönmeli ve ardından geçerli ekranınızın küçük bir ekran görüntüsü ekranın sol alt köşesinde görünecektir. İşaretleme ile çizim ve metin eklemek için ekran görüntüsüne dokunabilir veya ekran görüntüsünü kapatmak ve daha sonra fotoğraflarınızda bulmak için sola kaydırın.

Siri’yi başlatma yolları:

Hoşunuza gidebilecek iPhone XS ipuçlarından biri, Siri’ye iki farklı yoldan erişmektir. Birincisi, yan düğmeyi yaklaşık iki veya üç saniye basılı tutmaktır ve ardından Siri açılır. Bunu yapmanın bir diğer kolay yolu, “Hey Siri” demek. Bunu yapmak için “Hey Siri” nin ayarlanması gerektiğine dikkat edin. Henüz ayarlamadıysanız, Ayarlar> Siri ve Arama> “Hey Siri” yi dinleyin ve talimatları izleyin.

Apple Payı Başlatma:

Apple Pay’ı kullanarak birçok mağazadaki ürünler için ödeme yapabilirsiniz. Apple Pay’i başlatmak için, Ayarlar> Cüzdan ve Apple Pay> Kart Ekle‘ye gidin. Bundan sonra, kullanmadan önce doğrulama için bankanıza başvurmalısınız. Tamamlandıktan sonra, telefonunuzun yan düğmesine çift tıklayın, “Yüz Kimliği” ile doğrulamak için iPhone’unuza göz atın, ardından iPhone’unuzun üst kısmını ödeme okuyucunun yakınında tutun.

iPhone’u kapatma, acil durum servislerini açma:

iPhone’unuzu kapatmak için güç ve ses açma düğmelerini aynı anda iki ila üç saniye basılı tutun. iPhone’u kapatmak, Tıbbi Kimliğinizi veya acil durum servislerinizi açmak ve sonra kapatmak için bir menü göreceksiniz.

Portre Modunu ve Derinlik Kontrolünü Kullanma:

Başka bir iPhone XS ve XS Max ipucu kamera ile ilgili. Bunlardan ilki Portre (veya selfie) Modunun nasıl kullanılacağı ile ilgili iki ipucu vardır. Portre Modunu kullanmak için kamera uygulamanızı açın, Menü kaydırıcısını Portre seçeneğini görene kadar sola kaydırın ve sonra seçim için aydınlatma seçeneklerini göreceksiniz. Işıklandırmaya karar verdikten sonra, sadece deklanşöre basın. Ön kamerayı kullanmak istiyorsanız, deklanşör simgesinin yanındaki kamera döndür simgesine dokunun.

Derinlik Kontrolü de iPhone XS’in iyi bir özelliğidir. Bununla, fotoğrafın Portre Modunda çekilmesi koşuluyla, fotoğrafların öznelerinin arkasındaki bulanıklık efekti miktarını kontrol edebilirsiniz. Derinlik Kontrolü‘nü kullanmak için bir fotoğraf seçin ve Düzenle‘ye dokunun. Daha sonra Derinlik Kontrolü kaydırıcısını göreceksiniz.

Kendi Memojini Oluştur:

iPhone XS ve XS Max dahil olmak üzere yeni iPhone serisi ile artık kendi Memoji’nizi oluşturabilirsiniz. Animoji iPhone X piyasaya çıktığında piyasaya sürüldü. Şimdi, iOS 12’de kendi animasyonlu avatarlarınızı yaratmanıza izin veren Memoji var. Cihazınızdaki Mesajlaşma uygulamasını açın, ardından App Store simgesine ve ardından küçük maymun simgesine dokunun ve daha sonra başlamak için “+” düğmesine dokunun. Orada yüz şeklinizi, ten renginizi, saç renginizi, aksesuarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Bundan sonra, kaydetmek için Bitti düğmesine dokunun.

Yüz kimliğini ayarlama:

Apple, iPhone XS ve XS Max gibi en yeni iPhone telefonları açmanın yeni bir yolunu buldu. Daha yeni iPhone’larla, artık telefonunuzun kilidini bir bakışta açabilirsiniz. Face ID‘yi ayarlamak için iyi ışığın olduğu bir yer bulun. Ayarlar‘a gidin ve Kimlik ve Şifre Kodunu bulun. Bir şifre ayarladıysanız, telefonunuz sizden girmenizi ister. Aksi takdirde, devam etmeden önce bir tane kurmanız gerekir. Şimdi, Önce Face ID Ayarla ve ardından Başla düğmesine dokunun ve ardından yüzünüzü iki kez taramanız gerekir. Bir kez yaptıktan sonra, kilitli ekranı yukarı doğru kaydırarak telefonunuzun kilidini açmayı deneyin. Face ID ayarlamaya ek olarak, aynı telefon için Face ID’de kayıtlı iki kişiniz olabilir. Yüz Kimliği‘ne ikinci bir yüz eklemek için, Ayarlar> Yüz Kimliği ve Parola‘ya gidin ve ardından Bir Alternatif Görünüm Ayarla‘yı seçin, sonra başka bir yüz kaydedilene kadar istemleri izleyin.

Ortak Görevleri Tamamlayın:

iPhone XS ve XS Max, işi tamamlamak için giriş düğmesini kullanan eski iPhone’ların aksine, genel görevleri tamamlamak için yeni jestler ve etkileşimler içerir. iPhone’unuzu uyandırmak için yukarı kaldırabilir, ekrana dokunabilir veya yan düğmeye basabilirsiniz. Kaydırma, açık uygulamalara hızlı bir şekilde erişmenin yanı sıra, artık gerek duymadığınız belirli bir uygulamayı reddetmenize olanak tanıyan en yaygın kullanılan harekettir. Ayrıca, iPhone ekranınızın üstünden aşağı doğru kaydırabilirsiniz. Merkezden aşağı kaydırmak, bildirimler penceresini açmanızı sağlar. Sağ taraftan aşağı kaydırarak Erişim Kontrol Merkezinize erişebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
97 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.