iPhone, iPad için iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır ve Açılır?

iOS işletim sistemli akıllı cihazlardan olan iPhone ve iPad için güncelleme uyarıları nasıl devere dışı bırakılır ve etkinleştirilir. iPhone ve iPad kullanıcıları olarak sürekli şekilde gelen güncelleme uyarıları canınızı sıkmasın. Yapacağınız bir kaç basit ayarlama ile artık bu uyarıları almaktan kurtulabilirsiniz. Tabi devre dışı bırakacağınız bu özelliği istediğiniz zaman tekrar etkin hale getirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple tarafından iOS 5 sürümünden sonra cihazımız üzerinden gelen güncellemeler (OTA) özelliği ile bilikte gelen güncellemeler işimizi kolaylaştırmaktadır. Çünkü iTunes yazılımına gerek kalmadan güncellemeleri alıyoruz. Ancak sürekli gelen güncelleme bildirimlerinden hoşlanmayanlar için de yapacakları kapatma işlemi çözüm yolu olarak görülebilir.

iphone-ipad-icin-ios-guncelleme-uyarilari-nasil-kapatilir-ve-acilir

iOS OTA güncellemeleri nasıl devre dışı bırakılır?

1. Adım:
Safari’yi açın.

2. Adım:
Safari’nin adres satırına GitHub bağlantısını yapıştırın: hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig

3. Adım:
Bir profil yüklemeniz istenecek. Adımları takip ederek profili yükleyin.

4. Adım:
Cihazınızı yeniden başlatın.

5. Adım:
Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin ve yeni güncellemeleri kontrol edin. Cihazınız iOS’un hangi versiyonunda olursa olsun güncel olduğu uyarısını alacaksınız.

iphone-ipad-icin-ios-guncelleme-uyarilari-nasil-kapatilir-ve-acilir

iphone-ipad-icin-ios-guncelleme-uyarilari-nasil-kapatilir-ve-acilir

Yüklediğiniz profilin cihazınızı aslında tvOS beta programına kaydetmesi bunun nedeni olarak karşımıza çıkıyor. tvOS ile ilgili bir güncelleme olsa da cihazınız bu uyarıyı vermeyecektir. iOS güncellemelerini tekrar almak istediğinizde profili silerek cihazı yeniden başlatmanız yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
2 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.