General Mobile Discovery’de Silinen Orjinal Kamera için Çözüm Yolları

Türkiye’de kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen akıllı cihazların başında gelen General Mobile Discovery uygun fiyat ve fena sayılmayan özellikleri ile kendi çapında kullanıcı kitlesine sahiptir. Ancak bu cihazla ilgili çoğunlukla cihazın orjinal kamerasının silinme durumu var yada kayboldu diye çok şikayet bulunmaktadır. Ancak bazı zamanlar sistem uygulamaları kullanılarak, sistem çökmesi yaşanarak, basit bir şekilde uygulama kaldıran programlar vs vs vs nedenler ile kaldırılabilir. Yada kendimiz devre dışı bırakır isek o zaman böyle bir sorun ile de karşılaşabiliriz. Çözüm yolları olarak da aşağıda bir kaç madde sıraladım.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak şunu söylemek isterim ki eğer orjinal kameranın kaybolması cihazınız ile ilgili büyük sorunlara neden olmuyor ise o zaman bunu kendiniz için sorun haline getirmeyin. Çünkü daha da kaliteli şekilde kullanabileceğiniz kamera uygulamaları mevcuttur.

general-mobile-discoveryde-silinen-orjinal-kamera-icin-cozum-yollari

Silinen Kamera için Çözüm Yolları:

  • Kaybolan kamera için büyük ihtimalle yazılım çökmesi yaşanmış veya silinmiş demektir. Bunun içinde uygulamayı yeniden yükleyin.
  • Telefonunuz root hakkına sahip değilse orjinal kamera uygulaması silinemez. Devre dışı kalmış olmalı. Ayarlar > Uygulama yöneticisi > Hepsi içerisinde veya Devre Dışı listesinde Kamera uygulamasını bulun ve Etkin hale getirin.
  • Eğer cymera veya focal gibi programlarla kamerayı kullanabiliyorsanız onları kullanın. Ancak kamera simgesi durduk yere kaybolmaz. Genelde kamerada hata olduğu zaman bunu yapar. Galeriyi açıp kamera simgesine tıklayın. Bu şekilde kamera açılıyorsa sistemi yeniden kurmanız gerekiyor demektir. Ancak açılıyorda bir süre sonra hata veriyorsa, teknik servise göndermenizi öneririm.
  • Eğer sorununuz hala devam ediyor ise o zaman cihazınızı tamirciye götürün. Çünkü yeni bir kamera takılması gerekmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
8186 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.