fman: Mac, Windows ve Linux için Çift Bölmeli Dosya Yöneticisi

fman, Windows Gezgini’ne alternatif olarak tasarlanmış bir dosya yöneticisidir. İki konumu keşfetmek ve sürükle-bırak ile dosya işlemlerini gerçekleştirmek için klavye kısayolları ve topluluk tarafından yapılan açık kaynaklı eklentiler için iki bölüme sahiptir. Uygulama kurulum sırasında otomatik olarak açılır ve hemen başlatılır. Fman’ın arayüzü, navigasyon düğmelerini veya dosya yöneticilerinde bulunan diğer araç çubuğu öğelerini görüntülemeyen koyu arka planı olan basit bir pencereye dayanır. Sadece klavye komutlarına dayanır. Ortak dosya işlemleri, sürükle ve bırak ile taşıma ve çift tıklatmayla ilişkili programlardaki dosyaları açma da dahil olmak üzere, disk sürücüleri ve dizinleri keşfederken gerçekleştirilebilir. Disk seviyesi değişiklikleri hemen fman’a yansır, böylece dosyalar veya klasörler oluşturulduğunda, taşınır, kopyalanır, silinir veya yeniden adlandırılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Küçük bir paneli açmak ve kısmi veya tam yolu yazmak için Ctrl + P tuşlarına basarak hızlıca bir konuma atlayabilirsiniz. Fman tarafından desteklenen tüm komutlar için klavye kısayollarının bir listesini almak için Ctrl + Shift + P tuşlarına basın.

Kes (Ctrl + X), taşı (F6), aç (Enter), yardım (F1), kopya (F5), yapıştır (Ctrl + V), yukarı git (Geri Al), yeniden adlandır (Shift + F6), Göster’i içerir. Ciltler (Alt + F1, Alt + F2), gizli dosyaları değiştir (Ctrl +.), panoya kopyala (F11) ve yerel dosya yöneticisini aç (F10) gibi kısayol tuşları kullanılabiliyor. Klavye kısayollarını düzenlemek mümkündür ancak bu yalnızca Key Bindings.json dosyasını değiştirerek yapılabilir.

Eklentilerle ilgili olarak, geliştiricinin web sitesinde zaten topluluk tarafından yapılmış olan birkaç eklentinin bir listesini kontrol edebilirsiniz, bu sayede durum çubuğunda daha fazla bilgi görüntüleyebilirsiniz (örneğin, geçerli dizindeki dosya sayısı), çıkış dosya özellikleri (örneğin, toplam dosya boyutu), ok tuşlarıyla dizinlere gidin (örn. sola, sağdaki klasörleri aç) veya dosyaları ZIP arşivlerine sıkıştırma.

Windows için fman İndir

Mac ve Linux için fman İndir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
163 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.