FAT32format İndir – Sabit Sürücü, Sabit Disk Biçimlendirme Programı

FAT32format İndir – Sabit Sürücü, Sabit Disk Biçimlendirme Programı

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu22 KB
ÜreticiRidgeCrop
İşletim SistemiWinXP/Vista/7/8/8.1/10
Eklenme Tarihi12 ay önce

Windows için Ücretsiz Sabit Sürücü Biçimlendirme Programı

Küçük bir boyuta sahip, hafif ancak güçlü bir yazılım uygulaması yardımıyla sabit disk sürücünüzü FAT32 sisteminde kolayca biçimlendirin. Genellikle bu süreç, verileri disk yüzeyinde düzenler bir dosya sistemi oluşturur. En yaygın Windows dosya sistemleri FAT (Dosya Ayırma Tablosu) ve NTFS (Yeni Teknoloji Dosya Sistemi) dir. Disk biçimlendirmesi, veri saklama amacıyla sabit diskleri veya diğer aygıtları (USB flash sürücüler veya Solid State Diskler gibi) hazırlayan işlemdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Eski sabit diskler ve işletim sistemleri için uygundur

Dosya Tahsis Tablosu dosya sistemi ilk olarak 1980’de FAT12 olarak tanıtıldı, kısa süre sonra 1984’te FAT16 ve daha sonra 1996’da FAT32 tarafından takip edildi. FAT32’nin çıkışı, küme boyutunu arttırarak ve 4 GB’a ayarlayarak FAT16’nın 2 GB boyut sınırını aştı. FAT32format, sabit disklerinizi FAT32 dosya sisteminde biçimlendirmenize yardımcı olan güçlü ve kullanımı kolay bir komut satırı yardımcı programı sağlar. Ayrıca, büyük diskleri biçimlendirmeyi mümkün kılan birkaç küme boyutu ile ilgili seçenekler de vardır.

1 TB’a kadar bellek biçimlendirme

Varsayılan olarak, FAT32format’ın bölümleri 137 GB’a kadar biçimlendirme konusunda sorun yaşanmaz. Daha geniş bölümlerde biçimlendirme yapmak için ‘-cN’ parametresini kullanabilir ve bir kümenin elinde tuttuğu sektör sayısını ayarlayabilirsiniz. 1 ile başlar ve küme başına 128 sektöre kadar gider, böylece maksimum 1 TB boyutunu biçimlendirebilir.

Sonuç

FAT32format disk biçimlendirme ve küme boyutunun ayarlanması ile ilgili. Onu basit tutuyor ve tek amacı, yaklaşmakta olan verileri yönetmek için FAT32 dosya sistemi oluştururken disk almaya hazırlanıyor. Başka hiçbir şey için tasarlanmamıştır ve her boyuttaki sürücüleri biçimlendirmek için doğru araçtır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
90 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.