EXARadyo Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

EXARadyo Türk yazılım firmalarından olan TERKON tarafından geliştirilen bir radyo programıdır. Ücretsiz olan radyo ile yerli ve yabancı kanallara ulaşabilirsiniz. Radyo programını indirdikten sonra aşağıda ki resimde de göreceğiniz gibi oldukça basit bir tasarım ile karşılaşacaksınız. Herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Bilgisayarda da oldukça küçük bir yer kaplamaktadır. Zorluk yaşamadan hakim olacağınız program ile radyo üzerinden müzik dinlemenin keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

EXARadyo Programı Nasıl Kullanılır!

EXARadyo kurulumu nasıl yapılır?

EXARadyo programını indirin.

İndireceğiniz EXE dosyasına tıkladığınız program başlayacak ve aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. Çalıştır’a tıklayın ve çıkacak olan diğer sayfada Evet tıklayarak devam edin.

Sonraki ekran da dil seçeneğini belirleyerek kuruluma devam edin.

İleri tıklayın.

Anlaşmayı Kabul Ediyorum seçeneğinin işaretli olması gerekiyor. Sonra İleri tıklayın.

Aşağıdaki ekran ile karşılaşacağınız zaman Önemli Bilgilere göz atabilirsiniz. Daha sonra İleri tıklayın.

Kurulum yapılacak dizini seçtikten sonra İleri tıklayın.

Aşağıdaki ek görevleri seçin ve İleri’ye tıklayın.

Artık kurulumda sonra geldiniz. Son olarak Kur tıklayın ve programın kurulum işlemini tamamlayın.

EXARadyo kullanımı nasıldır?

Radyoyu ilk açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi küçük bir ekran ile gelir ise o zaman Üç Çizgi Alt Alta olan kısıma tıklayın. O zaman Favori Listesi, Radyo Listesi ve Ayarlar menüsünün yer alacağı ikinci ekranda (aşağıda görebilirsiniz) küçük ekranın yanında çıkacak.

Aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi sol taraftaki küçük ekran üzerinde Favori Listesi oluşturduğunuz radyo kanallarına ulaşacak, kanallar arasında geçişler, ses ayarlamaları gibi çeşitli ayarları yapabilirsiniz.

Sağ taraftaki büyük ekran üzerinde ise farklı ayarlamalar yapabilirsiniz. Mesela favori listesi oluşturabilir, radyo listesine göz atabilir, ayarlar menüsü ile çeşitli ayarları da yapabilirsiniz. Tema rengini değiştirmek için dört farklı renk seçeneği var. Çoklu dil menüsünden dili değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarda işinizi yaparken arka planda çalmaya devam eder. Radyoyu açtığınızda en son dinlediğiniz kanal hangisi ise ondan çalmaya başlar. Dinlediğiniz şarkı ile ilgili bilgileri messenger adresinize gönderir. Bunların dışında yine yapabileceğiniz çeşitli ayarlar ile radyo keyfini doyasıya yaşayacağınız kullanıcı dostu bir radyo programı olduğunu söyleyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
139 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.