Eraser İndir – Sabit Disklerden Dosyaları Güvenli Silme Programı

Eraser İndir – Sabit Disklerden Dosyaları Güvenli Silme Programı

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu8.7 MB
ÜreticiEraser
İşletim SistemiWinXP/Vista/7/8/8.1/10
Eklenme Tarihi8 ay önce

Windows için Ücretsiz Dosya Silme Programı

Eraser (Silgi), Windows için güvenli bir veri temizleme aracıdır. Hassas verileri, sabit sürücünüzden özenle seçilmiş desenlerle birkaç kez üzerine yazarak tamamen kaldırır. Ücretsiz olan bu araç ile dosyaları geri dönüşümsüz şekilde silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu insanın başkalarıyla paylaşmayacakları bazı veriler vardır – şifreler, kişisel bilgiler, işten sınıflandırılmış belgeler, mali kayıtlar, kendi yazdığı şiirler, liste bu şekilde uzayarak devam eder.

Dosya silme işlemi oldukça basit bir durum gibi gözükebiliyor. Evet oldukça da basittir. Verileri normal şekilde silersiniz ancak bu durum daha sonra siz yada başkası tarafından kurtarılabileceği anlamına gelmektedir. İlk düşünceniz dosyayı sildiğinizde verilerin kaybolduğu olabilir. Tam olarak, bir dosyayı sildiğinizde, işletim sistemi dosyayı diskten gerçekten çıkarmaz; Sadece dosya sistemi tablosundan dosyanın referansını kaldırır.

Dosya, üzerinde başka bir dosya oluşturuluncaya kadar diskte kalır ve bundan sonra da disk tablası yüzeyindeki manyetik alanları inceleyerek verileri kurtarmak mümkün olabilir. Dosya üzerine yazılmadan önce, herkes bir disk bakımı veya bir geri yükleme yardımcı programı ile kolayca alabilir. Ancak bu araç ile silerseniz ise o zaman geri dönüşümü olmayacağınız unutmayın.

Programla ilgili aşağıda videolar yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
137 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.