En İyi Şifre Yöneticileri 2019 / 2020 Ücretsiz

2019 / 2020 yılı için ücretsiz ve ücretli gibi seçenekler ile kullanabileceğiniz en iyi şifre yönetme programları aşağıda listeledik. Şifre yönetme programları kendim de dahil milyonlarca kullanıcı için vazgeçilmez programlar arasında yer almaktadır. Sosyal medya, e-mail, oyunlar, iş, bankacılık gibi aklınıza gelecek onlarca hesaba ait kullanıcı adı ve şifreleri akılda tutmak oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Tabi basit bir yolu var. Bütün hesaplar için aynı şifreyi kullanmak gibi. Ama bu durum çok kötü sonuçları beraberinde getirebileceği için tercih edilmemektedir. Güvenli ve kullanımı kolay bir şifre yöneticisi ile giriş bilgilerinizi tüm cihazlarınızda yönetebilir, şifrelerinizi güvende tutar ve formları otomatik olarak doldurur ve verilerinizi Windows, MacOS, Android telefonlar ve iPhone’lar ve iPad‘lerde senkronize edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Basitçe, bir şifre yöneticisi web sitelerine, uygulamalara ve diğer servislere erişmek için kullandığınız giriş bilgilerini saklayan şifreli bir dijital kasadır. Kimlik bilgilerinizi ve hassas verilerinizi güvende tutmanız için benzersiz ve güçlü şifreler oluşturur. Güvenlik ihlalleri ve kimlik hırsızlığına karşı veya bir sitenin saldırıya uğraması durumunda çalınan şifrenizin diğer sitelerde kullanılamamasını sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki listede yer alan seçenekler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak hazırlanmıştır!

En iyi Ücretsiz / Ücretli Şifre Yönetme Programları 2019 / 2020

LastPass

Windows, MacOS, Linux, Android iPhone ve iPad. Chrome, Firefox, Safari, İnternet Explorer, Edge ve Opera için tarayıcı uzantıları olarak da kullanılabiliyor.

LastPass’ın ücretsiz sürümü size parolaları, kullanıcı oturum açma bilgilerini ve kimlik bilgilerini kaydetme ve bunları istediğiniz yerde (masaüstü, mobil ve tarayıcılarda) senkronize etme yeteneği sunarak öne çıkıyor.

Bir giriş öğesini başka bir kişiyle de paylaşabilirsiniz. Yılda 36 $ ‘a, şifreleri, girişleri, üyelikleri ve güvenilir acil durum rehberleriyle diğer öğeleri, YubiKey ve parmak izi ve 1GB şifreli depolama yoluyla çok faktörlü kimlik doğrulamasını paylaşmak için Premium sürümünü satın alabilirsiniz.

Ayrıca yıllık 48 dolarlık bir abonelikle, altı bireysel hesap, paylaşılan klasörler ve hesapları yönetmek ve hesabınızın güvenliğine dikkat etmek için bir gösterge panosu arayüzü sağlayan Aileler (Families) planına kaydolabilirsiniz.

1Password

Windows, MacOS, Linux, Chrome OS, Android, iPhone ve iPad. Chrome, Firefox, Safari, Edge ve Opera’da kullanın.

Giriş bilgilerinizi gizli ve güvende tutmak için güvenilir bir şifre yöneticisi uygulaması arıyorsanız, 1Password hesaplarınıza ve hizmetlerinize bir ana şifre ile erişmenize izin veriyor. Windows, MacOS, Android, iOS, Linux ve Chrome OS için kullanılabilir.

Güzel bir şekilde tasarlanmış yönetici ücretsiz bir sürümden yoksundur, ancak kaydolmadan önce 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Bireysel bir abonelik yılda 36 dolar alıyor ve ek koruma için 1GB’lık belge depolama ve isteğe bağlı iki faktörlü kimlik doğrulama ile birlikte geliyor. Seyahat modu, seyahat ederken 1Password duyarlı verilerinizi cihazınızdan kaldırmanızı ve geri döndüğünüzde tek bir tıklamayla geri yüklemenizi sağlar.

Mac’lerde, 1Password’ün kilidini açmak için Dokunmatik Kimliği, iOS cihazlarında da Face ID’yi kullanabilirsiniz. Yılda 60 dolara, beş kişilik bir aile için güvenli olarak şifreleri, kredi kartlarını ve grup içinde başka herhangi bir şeyi paylaşabilirsiniz.

Wi-Fi bağlantısı şifrelerinizi paylaşmak için ayrı misafir hesapları da oluşturabilirsiniz (örneğin, ev alarm kodları).

Dikkate alınmaya değer diğer ücretsiz ve ücretli seçenekler;

Bitwarden

Bitwarden, şifrelerinizi cihazlarınızda ve popüler tarayıcılarda ücretsiz olarak saklayabilen ve otomatik olarak doldurabilen yalın, açık kaynaklı bir yazılım şifre yöneticisidir.

Dashlane

Dashlane şifrelerinizi yönetmek ve diğer giriş bilgilerini saklamak için basit ve güvenli bir yol sağlar. Ücretsiz sürüm sizi bir cihaz ve 50 şifreyle sınırlandırır ve Premium abonelik, 1Password ve LastPass‘ın benzer planlarından daha fazla, yılda 60 $ ‘dır.

Keeper

Sınırlı ücretsiz sürüm sunar (tek bir cihazda sınırsız şifre).

Keeper, Windows, MacOS, Android ve iOS cihazlarında oturum açma bilgilerini yönetmenize yardımcı olan başka bir şifre servisidir. Ücretsiz sürüm size bir cihazda sınırsız şifreler kaydetmenize izin verir. Yükseltme sürümü yılda 25 ila 30 dolar arasındadır ve tüm aygıtlarınız arasında şifreleri senkronize etmenize olanak sağlar. Yılda 60 dolara, 10 GB güvenli dosya depolama alanı alabilirsiniz.

KeePassXC

Ücretsiz’dir ve bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

Windows, MacOS, Android ve iOS platformları için destek vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
363 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.