En İyi 19 Xposed Framework Modülleri ve İşlevleri, Görevleri

Bu Xposed modülleri Android cihazınızın işlevselliğini artıracak.

Sponsorlu Bağlantılar

Xposed Framework, Android cihazınıza, birçok farklı yolla telefonunuzu değiştirme isteğinize göre özelleştirilebilen, modüller adı verilen özel uygulamalar yüklemenin bir yoludur. Temel olarak, tüm değişiklikleri yapan asıl programlar olan diğer uygulamaları indirmenize izin veren Xposed Installer adlı bir uygulama yüklediniz.

En İyi ve Popüler Xposed Framework Modülleri ve İşlevleri

NOT: Taktıktan sonra modülü etkinleştirmeyi unutmayın. Bunu yapmak için, Xposed Installer‘daki ana menüye gidin ve Modüller bölümüne erişin. Etkinleştirmek istediğiniz şeyin yanındaki kutuya bir onay işareti koyun ve cihazı yeniden başlatın.

Snapprefs

Snappprefs Xposed modülüyle Android’deki Snapchat resimlerini ve videolarını otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Bulanıklaştırma aracı gibi bir Snapchat mesajı göndermeden önce yapabileceklerinizi genişletecek çeşitli boyama araçları gibi bir dizi başka özellik de eklenmiştir; hava, hız ve yer sahtekarlığı; gereksiz verileri kullanmamanız için Discover’ı devre dışı bırakma seçeneği; alıcıyı uyarmadan gizlice ekran görüntüsü alabilme; ve dahası.

Gravitybox

GravityBox kilit ekranı ayarlamaları, durum çubuğu ayarlamaları, güç ayarlamaları, ekran ayarlamaları, ortam ayarlamaları, gezinme tuşu ayarlamaları ve diğerleri dahildir.

Batarya gösterge stilini ayarlamak gibi bu ince ayarlarla her türlü şeyi yapabilirsiniz; saati ortalayın, tamamen gizleyin veya tarihi de gösterin; durum çubuğunda gerçek zamanlı bir trafik izleyicisi görüntülemek; güç menüsünde bir ekran kaydedici ve ekran görüntüsü aracını etkinleştirmek; ne yaptığınızı kesmek yerine aramayı arka plana iten, müdahaleci olmayan bir gelen arama özelliğini etkinleştirmek; Telefon kilitliyken müzik çalarken ses seviyesi tuşlarının parçaları atlamasını ve daha fazlası.

Android işletim sisteminizle çalışan doğru GravityBox sürümünü indirmeniz gerekir. Oreo, Marshmallow, Lollipop, KitKat, JellyBean ve Nougat için bu bağlantıları takip edin veya Xposed Installer‘ın İndirme bölümünden bir arama yapın.

CrappaLinks

Bazen, telefonunuzda doğrudan Google Play veya YouTube gibi başka bir uygulamaya gitmesi gereken bir bağlantı açtığınızda, bağlantı, bağlantıyı açtığınız uygulamanın içindeki bir tarayıcı penceresinde açılır.

CrappaLinks, bu bağlantıları, istediğiniz gibi doğrudan bu uygulamalarda açabilmeniz için düzeltir.

XBlast Tools

Bu Xposed Framework modülü, Android’inizde Durum Çubuğu, Gezinti Çubuğu, Çoklu Görev, Sessiz Saatler, Sürüş Modu, Telefon Tweaks, Taşıyıcı Etiketi, Degrade Ayarları, Ses Düzeyi gibi bölümlere ayrılan tonlarca farklı şeyi özelleştirmenizi sağlar.

Örneğin, Görsel Tweaks bölümünde, Klavye alanında, tam arka plan klavyesini devre dışı bırakmanın yanı sıra, özel bir arka plan rengini, tuşlar ve / veya tuş metni için bir renk seçebilirsiniz.

XPrivacy

Bazı uygulamaların belirli bilgilere erişmesini durdurmak için XPrivacy‘ı kullanın. Engellenecek bir kategori seçmek ve bu bilgileri bulmaktan sınırlandırılması gereken her uygulamaya dokunmak veya bir uygulamayı bulmak ve erişemeyeceği tüm alanları seçmek kadar kolaydır.

Örneğin, Konum kategorisine girebilir ve bu uygulamaların gerçek konumunuzu bulamadığından emin olmak için Facebook ve internet tarayıcınızın yanına bir onay koyabilirsiniz. Aynı panoya, rehber, e-posta, sensörler, telefon, kabuk komutları, internet, medya, mesajlar, depolama ve diğerlerine erişimi engellemek için yapılabilir.

XPrivacy kullanmıyor olsanız bile, bir uygulama bu alanlara erişmeye çalıştığında onaylamanızı ister ve uygulamayı sonlandırabilir veya izin verebilirsiniz.

Fake My GPS

Yukarıda bahsettiğimiz XPrivacy uygulaması, talep eden uygulamalara sahte bir konum gönderebilirken, özel bir konum belirlemenize izin vermez, ancak konum faktörü her bir uygulamaya hızlıca uygulamak kolay değildir … ama Fake My GPS (Sahte GPS)’im yapar.

Bu konum faktoring modülü ile, konumun nerede olmasını istediğinizi ayarlayın ve uygulamadan çıkın. Şimdi, konumunuzu isteyen herhangi bir uygulama, web tarayıcılarındaki haritalar, özel konum bulma uygulamaları ve konum servislerini kullanan başka şeyler de dahil olmak üzere sahte olur.

Advanced Power Menu+ (APM+)

Android güç menüsünü bu modülle kişiselleştirebilirsiniz. Normalde cihazı yeniden başlatmanıza veya kapatmanıza izin veren menüye eriştiğinizde değişiklikler yansıtılır.

Yeniden başlatma seçeneği gibi öğeleri yeniden sıralayabilir, ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Ayrıca görünürlüğü de ayarlayabilir (örneğin, yalnızca telefon kilitliyken bir öğeyi gösterebilir, yalnızca kilitlendiğinde veya her zaman gösterebilirsiniz), onay istemlerini kaldır / etkinleştir ve herhangi bir güç menüsü öğesini kullanmak için bir şifre belirleyebilirsiniz.

Ekleyebileceğiniz bazı güç menüsü işlevleri, ekran görüntüsü alma, mobil verileri değiştirme veya Wi-Fi özelliğini açıp kapatma, ekranı kaydetme, el feneri açma ve hatta önceden ayarlanmış bir telefon numarasını hızlı arama özelliğini içerir.

Greenify

Greenify, cihazınız rootlanmış olmasa bile Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz bir uygulamadır, ancak Xposed Framework’ü kullanırken de etkinleştirebileceğiniz birkaç özellik vardır.

Greenify’ı yüklediğinizde, “Cihazım köklü” veya “Cihazım köklü değil” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Cihazınız için hangisinin doğru olduğunu seçin. Telefonunuz köklü ise, tüm normal özellikleri almakla kalmaz, aynı zamanda pilden tasarruf etmek için uygulamaların otomatik olarak hazırda bekletilmesine sahip olmanızı sağlar.

Bu şekilde çalışırsa, etkinleştirildiğinde, hazırda bekletme özelliği, telefon kilitlendikten kısa bir süre sonra belirli uygulamaları (seçtiğiniz) askıya alma durumuna getirecektir. Ayrıca, uygulama hazırda bekleme modundayken bile bildirimleri görmenize izin verecek bir seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

Greenify’daki yalnızca bir Xposed seçeneği, gerektiğinde hazırda bekletme uygulamalarını uyandırarak SMS ve aramaların normal şekilde çalışmasına izin vermektir.

Otomatik hazırda bekletme moduna ek olarak, uygulamanın hazırda bekletme moduna kısayol yapmasını sağlayabilirsiniz, böylece yalnızca bir dokunuş ötededir.

Deep Sleep (DS) Battery Saver

Bu, Android için başka bir batarya tasarrufudur ancak Greenify gibi hazırda bekleme uygulamaları yerine, size bildirimleri kontrol etmek için uyku uygulamalarının ne zaman uyanması gerektiği konusunda daha hassas bir kontrol sağlar. Örneğin, telefon kilitlendiğinde uygulamaları derin bir uykuya sokmak için AGGRESSIVE seçeneğini belirleyebilir ve yalnızca bir – iki dakika boyunca uyanmalarını ve tekrar kapanmalarını sağlayabilirsiniz.

Diğer bazı seçenekler arasında, uygulamaları her 30 dakikada bir uyandırmak için GENTLE ve ekran kilitliyken uygulamaları uyku durumunda tutmak için SLUMBERER’ı ve onları bir süre bile uyandırmamak için SLUMBERER bulunur.

Normal, Xposed veya rootlu olmayan bir sürüm için bu uygulamayı buradan indirin. Köklü cihazlar, işlemci çekirdeklerini uyku durumuna zorlama avantajına sahiptir ve Xposed kullanıcıları GPS, Uçak modu ve diğer ayarları değiştirebilir.

BootManager

BootManager, cihaz her başlatıldığında belirli uygulamaların otomatik olarak başlatılmasını durdurmak istiyorsanız kullanışlıdır. Bunu yapmak, telefonun her açılışında birkaç ağır uygulamanın yüklendiğini tespit ederseniz, başlangıç süresini ve pil ömrünü büyük ölçüde artırabilir.

Bu Xposed modülün kullanımı gerçekten kolaydır. Başlamaması gereken listeden uygulamaları seçin ve ardından BootManager uygulamasından çıkın.

XuiMod

XuiMod Xposed modülü, cihazın farklı alanlarının nasıl göründüğünü değiştirmenin son derece kolay bir yoludur. Saat, pil çubuğu ve bildirimlerde yapabileceğiniz sistem UI değişiklikleri vardır. Diğerlerinin yanı sıra animasyonlar, kilit ekranı ve kaydırma için modlama seçenekleri de vardır.

Saat seçeneğiyle görülen bazı örnekler saniyeler etkinleştirmek, HTML eklemek, AM / PM harf büyüklüğünü değiştirmek ve saatin toplam boyutunu ayarlamaktır. Kaydırma işleminin Android’inizde nasıl çalıştığını özelleştirirken, listelerde gezinirken, aşırı kaydırma mesafesini ve rengini, kaydırma sürtünmesini ve hızını ve diğer birçok alanı değiştirirken animasyonda değişiklikler yapabilirsiniz.

Zoom for Instagram

Instagram, Instagram için Zoom modülünün kullanışlı hale geldiği yerdeki fotoğrafları büyütme olanağı sağlamaz. Kurduktan sonra, medyayı tam ekranda açacak fotoğrafların ve videoların yanında bir yakınlaştırma düğmesi göreceksiniz. Oradan onu döndürebilir, cihazınıza kaydedebilir, paylaşabilir veya bir tarayıcıda açabilirsiniz.

Bununla birlikte, önce tam ekran sürümünde açmadan doğrudan görüntüden yakınlaştırma yapmanızı sağlayan profesyonel bir özellik de vardır. Bu özellik, ancak yedi gün sonra sona eriyor.

MinMinGuard

MinMinGuard modülü ile Android’deki uygulama içi reklamları engeller. Bu, web tarayıcınızda görüntülenen web sitelerinde bulunan reklamlar için değil, yalnızca uygulamalar için bir reklam engelleyici anlamına gelir. Bu reklam engelleyici ile benzer olanlar arasındaki temel fark, reklamı yalnızca sonlandırmak yerine, reklam çerçevesini (reklamların yerine boş veya renkli bir alan bırakan) tutmak yerine, reklamın uygulandığı alandaki tüm alanı silmesidir.

Reklamları yalnızca belirli uygulamalar için engelleyebilir veya her şeyde otomatik reklam engellemeyi etkinleştirebilirsiniz. Düzenli reklam engelleme işlevi çalışmıyorsa, uygulamalar için URL filtrelemeyi de etkinleştirebilirsiniz.

İstediğiniz zaman, etkinleştirilen her uygulama için kaç reklamın engellendiğini görmek için MinMinGuard‘da gezinebilirsiniz.

NeverSleep

Cihazınızın uygulama bazında uyumasını önleyin. Başka bir deyişle, tüm telefonun sürekli uyumasını engelleyen sistem çapında ayarını değiştirmek yerine, sadece belirli uygulamalar için uykuda kalmama seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.  Normalde, NeverSleep olmadan ve otomatik kilitleme açık durumdayken, telefonunuz önceden yapılandırılmış süresinden sonra ekranı kilitler ve kapatır. Bu modül YouTube için etkinleştirildiğinde, YouTube uygulaması açık ve odaklanmışsa telefon kilitlenmez.

WhatsApp Extensions

WhatsApp kurulu ise, bu uzantılar bu modüle derlenirse, stok uygulamasının izin verdiğinden daha fazlasını yapmanıza izin verir. Sohbet hatırlatıcıları, özel duvar kağıtları ve vurgulanan sohbetler, seçeneklerin sadece birkaçıdır, ayrıca okuma makbuzlarını gizleme, çevrimiçi olarak en son ne zaman göründüğünüzü gizleme ve kamera düğmesinin kullanılmasını gizleme yeteneğidir.

RootCloak

RootCloak, telefonunuzun köklü olduğu gerçeğini diğer uygulamalardan gizlemeye çalışan bir Xposed modülüdür. Kök durumunun gizlenmesini istediğiniz uygulamaları seçin ve telefonunuz köklü olduğundan uygulamaların güncellenmemesini veya düzgün çalışmamasını engelleyebilirsiniz.

Amplify

Pil ömründen tasarruf etmek için kullanılır. Varsayılan olarak, ilk kez kurulduktan ve açıldıktan sonra, program, sistem bileşenlerini yalnızca çok sık açılacak ve her zaman açık olmayacak şekilde ayarlayarak size anında pil tasarrufu sağlamak için otomatik olarak birkaç şey ayarlıyor.

İsterseniz daha gelişmiş ayarlara geçebilirsiniz, ancak çoğu kullanıcı muhtemelen açıp kapatmak için neyin güvenli olduğunu tanımıyordur. Neyse ki, Amplify, “Sınırlandırmak için güvenli” bölümünün hangi şeyleri etkinleştirmenin güvenli olduğunu göstereceği şekilde kurulur; Yani, hangilerini sadece her çok saniyede bir açmak için ayarlamalısınız.

Hangi servislerin, alarmların ve uyandırma araçlarının en fazla pili kullandığını görmek kolaydır, çünkü bunlar kırmızı veya turuncudır ve farklı yeşil tonlarında olan diğerlerinden daha yüksek bir rakamla işaretlenmiştir.

Ne yazık ki, yalnızca Network Location Provider (Ağ Konumu Sağlayıcı) ücretsiz olarak ayarlanabilir; diğerleri sadece profesyonel sürüm için ödeme yaparsanız özelleştirilebilir.

Kullandığınız modülleri yorum bölümünden paylaşın…

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
83 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.