Disk Wipe Nasıl Kullanılır (Resimli Anlatım)

Disk Wipe, Windows içerisinde çalıştırdığınız tamamen taşınabilir veri silme aracıdır. Disk Silme, verilerin silinmesini gerçekleştirmek için bir sihirbaz aracılığıyla yürür, çünkü kullanımı gerçekten kolaydır. İşletim sisteminin çalışması için işletim sisteminin olması gerektiği için Windows’un çalıştığınız sürücüyü silmek için kullanılamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Disk Wipe programı kullanıcı rehberi

Disk Drive portable (taşınabilir) bir yazılım olduğundan dolayı herhangi bir kurulum gerektirmez. Disk Silme’nin ana ekranı, bir bilgisayara bağlı diskleri, iç disk sürücüleri veya harici bellek aygıtlarını listeler. Bir disk cihazına tıklamak, onunla ilgili ayrıntılı bilgi, kullanılan dosya sistemi, no. sektörler ve diğer bilgilerin.

Bu ekranda Disk Wipe‘ın çıkarılabilir diski nasıl tanır ve bu disk üzerindeki bilgileri sağlar. Disk Wipe, her türlü takılı çıkarılabilir bellek aygıtları, USB stickler, SD kartlarla çalışır. Belleklerinin çıkarılabilir bir saklama alanı olarak kullanılmasına ve desteklenen dosya sistemlerinden biriyle biçimlendirilmesine olanak tanıyan birçok kamera veya mp3 çalarla birlikte çalışacaktır.

“View Data” ikonuna basmak, ikili veri diskin içeriğini gösteren yeni bir pencere getirecektir. Gelişmiş bilgiye sahip kullanıcılar bu seçeneği faydalı bulabilir.

Ayarlar paneli, disk silme işleminden önce onay adımlarını atlamanıza izin verir. Silinmiş diskinizi “Volume Label”(Ses Etiketi) alanının altında da adlandırabilirsiniz. Varsayılan adı “Blank Disk”(Boş Disk)’dir, ancak beğeninize göre değiştirebilirsiniz. “Thread Priority”(Konu Önceliği) değerlerden birine ayarlamak (from Idle to Highest) – (Boştan En Yüksek’e), çalışan disk silme işlemine verilen işlemci gücü seviyesini ayarlar.

“Lowest” (En Düşük) veya “Lower”(Aşağı) olarak ayarlamak, varsayılan olarak varsayılan olarak ayarlanan diğer çalışan uygulamaların disk sileceği üzerinden daha fazla veya tüm işlemci gücünü alması, diğer etkin uygulamaları başka bir iş yapıyorsa diskin silinmesini yavaşlatması anlamına gelir. Ancak Disk Wipe’ı  “Higher” (Yüksek) veya “Highest”(En Yüksek) olarak ayarlamak işlemci gücü öncelikle Disk Wipe’a verildiğinden, tüm sisteminizi yavaş ve yavaşlar hale getirebilir, bu nedenle varsayılan olarak bırakmak akıllıca olabilir.

Wipe Disk “Disk Sil” ikonuna bastığınızda, bir Dosya Sistemi seçmeniz istenir. Windows XP ve Windows Vista, genellikle NTFS dosya sistemi kullanır. Windows’un eski sürümleri, bazı çıkarılabilir ortamların yanı sıra Fat32’yi de kullanabilir. Ekli diskler için kullanılan dosya sistemini okuyan ana ekranı bu bilgiyi kullanmaktan daha kontrol edin. Daha hızlı işlem için “Perform Quick Format”(Hızlı Biçim Gerçekle) seçeneği işaretlenmelidir. “Perform Quick Format”(Hızlı Biçim Gerçekle) seçeneği işaretli değilse Disk Silme, silme işleminden önce daha yavaş bir biçimde çalışacaktır; bu gerekli değildir, çünkü disk biçimlendirildikten sonra tekrar silinir, bu nedenle “Quick Format”(Hızlı Biçimlendirme) olan daha hızlı seçeneği kullanın.

Bu ekranda “Diske Silme” işlemi gösterilir. Disk, varsayılan olarak “Blank Disk”(Boş Disk) olarak adlandırılmış ve satır, her adım için ilişkili bilgilerle birlikte silme ilerlemesi gösteriyor. Disk silme işlemi, donanım yapılandırmanıza ve silme yöntemine bağlı olarak uzun sürebilir.

Disk Wiper İndir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
506 kez okundu

Disk Wipe Nasıl Kullanılır (Resimli Anlatım) Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. Ahmet dedi ki:

    metin girmemizi istiyor ne yazacağız

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.