Discord’u Tarayıcıda Açma, Sunucu Açma, Ayarlama ve Kullanma

Discord İstemcisi’nin web tarayıcı sürümünden farkı nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Discord’un tarayıcı sürümüne ek olarak, daha fazla işlevsellik ve daha iyi performans sağlayan masaüstü ve mobil sürümleri de indirebilirsiniz. Masaüstünü indirme Discord Client, bas-konuş gibi tarayıcı sürümünde bulunmayan ve giriş ve çıkış aygıtlarınızı yapılandırma gibi birçok özelliğe erişmenizi sağlar. Masaüstü Discord istemcisi OSX ve Windows için kullanılabilir. Mobil istemci, iOS veya Android cihazınıza Discord’u yüklemenizi ve AFK iken bile guild’inizle bağlantıda kalmanızı sağlar.

Discord’u Tarayıcı da Açın ve Kullanın

İlk önce Discord Web sayfasına gitmeniz gerekiyor. Gideceğiniz sayfada daha sonra aşağıdaki gibi Discodr’u Tarayıcında Aç tıklayın.

Daha sonra bir isim girerek Enter yada Ok işaretine tıklayın.

Sonraki adımda sizden bir sunucu adı girerek sunucu oluşturmanız isteniyor.Bunun için “Sunucu Adı” bölümünü doldurun, “Sunucu Bölgesi” değiştirin yada mevcut seçenek kalsın. Tabi burada seçim size kalmış. İster yeni bir sunucu oluşturarak davet edeceğiniz arkadaşlarınızı buraya dahil edebilir yada bu Geç tıklayarak bu adımı geçebilirsiniz.

Daha sonra E-posta ve bir şifre daha sonra girebilmek için bir hesap oluşturun. Böylece hesabın sahibi siz olmuş olursunuz. Aksi taktirde kime olmayan bir hesap olmuş olur.

Hesap açtıktan sonra artık hesabınız ile ilgili her türlü işlemi yapacağınız sayfaya geçeceksiniz. Burada arkadaş ekleyebilir, “Kitaplık” bölümü ile kayıtlı olan oyunları görebilir, sohbet bulabilir yada kendiniz sohbet başlatabilirsiniz. Çevrimiçi olan arkadaşları görebilir, arkadaşlık isteği göndermiş ve onayınızı bekleyenleri ve arkadaşlık önerilerini görebilir, engellediklerinize bakabilir, herhangi bir oyun etkinliği olunca “Etkinlik” bölümünden göreceksiniz.

Aşağıdaki sayfa “Ayarlar” yapabileceğiniz bölüm. Kullanıcı adınızı, e-posta ve şifrenizi değiştirebilir, hesabı silebilir, bildirimlere bakabilir, arayüzü dilini değiştirebilir ve daha bir çok ayarlamaları yapabilirsiniz. Bunun dışında zaten kendiniz kullandıkça daha iyi anlayıp keşfedeceksiniz. Kolay gelsin iyi eğlenceler…

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
100 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.