Bluetooth ile Windows 10 PC ve iPhone Nasıl Eşleştirilir?

Bazen, iPhone’unuzu veya başka bir telefonunuzu Windows 10 PC’nizle eşleştirmeniz gerekebilir. Örneğin, Bluetooth eşleştirilmiş bir telefona ihtiyaç duyan yeni Dinamik Kilit özelliğini kullanarak uzaktaki Windows 10 bilgisayarınızı otomatik olarak kilitlemek istiyorsunuz. Bir iPhone, Android, Windows Phone veya başka herhangi bir telefonu eşleştirerek, dosyaları telefonunuzla Windows PC arasında hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz. Bir iPhone’u veya başka bir telefonu Windows 10 PC ile eşleştirmek kolaydır. Elbette PC’nizde Bluetooth donanımı için bir Bluetooth donanımı ve sürücüsü olmalıdır. iPhone, Windows Phone veya Android telefonunuzu Windows 10 PC’nizle eşleştirmek için verilen aşağıdaki talimatları tamamlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’u ile Herhangi bir Windows 10 PC’li Bilgisayarı Bluetooth ile Eşleştirin

1. Adım: İlk adım, iPhone’unuzda veya Windows 10 PC’nizle eşleştirmek istediğiniz başka bir telefonda Bluetooth‘u açmaktır. iPhone’da Bluetooth’u açmak için, Ayarlar‘a dokunun, Bluetooth’a dokunun ve ardından Bluetooth’u açın. Bir Android cihazında, Ayarlar’a dokunun ve ardından açmak / kapatmak için Bluetooth’un yanındaki açma / kapatma düğmesine dokunun.

2. Adım: Windows 10 PC’nizde Ayarlar uygulamasını açın. Cihazlar> Bluetooth‘a gidin.

NOT: Orada Bluetooth seçeneğini göremiyorsanız, lütfen bunları geri yüklemek için Ayarlar rehberinden eksik Bluetooth bölümümüze bakın.

3. Adım: Bluetooth cihazlarını yönet bölümünde, Windows 10 PC’nizde aynı işlevi açmak için Bluetooth seçeneğini açın.

4. Adım: Windows 10 bilgisayarınızda Bluetooth’u açar açmaz, Windows 10 Bluetooth aygıtlarını aramaya başlar. Birkaç saniye içinde, telefonunuzun / iPhone’un adı, Bluetooth cihazlarını yönetme bölümünde görünmelidir.

5. Adım: Eşleştir düğmesini görmek için iPhone / telefonunuzun adını tıklayın. Eşleştir düğmesini tıklayın.

6. Adım: Son olarak, Windows 10 PC’nizde aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Gördüğünüz gibi, iletişim kutusunda bir şifre var.

Aynı geçiş kodunun telefonunuzda / iPhone’da da olup olmadığını kontrol edin. Evetse, PC’nizde Evet düğmesine tıklayın ve daha sonra iPhone’unuzu Bluetooth ile Windows 10 PC ile eşleştirmek için iPhone’unuzdaki Çift seçeneğini tıklayın.

Bluetooth cihazlarını yönetme bölümünde Telefonunuzun adının altında Bağlı durumu görürsünüz.

Windows 10 bilgisayarınızda geçiş kodu ekranını görmüyorsanız, lütfen Aygıt Yönetimi’ndeki Bluetooth donanımını kapatın ve açın. Yönergeler için lütfen Bluetooth bölümündeki düzeltmemizin Ayarlar kılavuzu eksik olan ayrıntılı talimatlarına bakın.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
228 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.