Bir Gmail Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir (Resimli Anlatım)

Gmail’inizi silmeden önce, bu e-posta adresinin artık bankanıza, işyerinize veya diğer önemli hesaplarınıza eklenmediğinden emin olmalısınız, çünkü e-posta adresiniz silindiğinde gönderilecek e-postaları iletmenin bir yolu yoktur. Önce en önemli hesaplarınıza gidin ve onlarla ilgili iletişim e-posta adresini değiştirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Silme işlemi sonraki iş. İsterseniz tüm önemli e-postaları Gmail hesabınızdan indirin. Google’ın aslında bunun için yerleşik bir aracı var.

Gmail Hesabınızı Silin

1. Google hizmetlerinden herhangi birini kullanarak Google hesabınızda oturum açın (Göstermek için Gmail’i kullanacağız.) Sağ üst köşedeki Google profil resminizi tıklayın ve “Hesabım” ı seçin.

2. Hesabım ekranımızda aşağıda kırmızı renkle vurgulanan “Hesabınızı veya hizmetlerinizi sil” seçeneğini tıklayın.

3. Bir sonraki ekranda, “Google hesabını ve verileri sil” başlıklarını buluncaya kadar ilerleyin, ardından “Ürünleri sil” i tıklayın ve geçerli Gmail hesabınıza son kez giriş yapın.

Hesabınıza eklenmiş, silebileceğiniz bir Google hizmetleri listesini göreceksiniz. (Gelecekte diğer Google hizmetlerini silmek isteyebileceğinizi bilmek güzel bir şeydir.)

4. “Gmail “‘in yanındaki bölme simgesini tıklayın, ardından diğer Google hesaplarınızın (Drive vb.) Etkin olmasını isteyince bir e-posta adresi girin. Alternatif e-posta adresiniz başka bir Gmail adresi olamaz.

Bunu yaptıktan sonra, girdiğiniz adresten bir bağlantıyı tıklamanızı isteyen bir e-posta alırsınız ve gerçekten iyi bir şekilde Gmail hesabınızı elinden kaçırmak istemediğinizi onaylarsınız.

5. Bağlantıyı tıklayın, ardından haklı olarak “normal ya yada” olmamasını iddia eden Google’ın mesajını okuyun.Unutulmaması gereken en önemli nokta, bu e-posta adresini banka bilgileri, önemli hesaplar vb. Için kurtarma adresi olarak kullandıysanız, artık bu bilgilere erişemeyeceğiniz anlamına geliyor.

6. Artık tüm sonuçları düşündüğünüze göre, hesabınızı silmeye hazır mısınız? Öyleyse, “ya yada” kutusunun altındaki kutuyu işaretleyin ve “GMAIL SİL” i seçin.

Bu kadar! Artık Gmail gelen kutusu içeriğinden hiçbirine erişemezsiniz, çünkü bu Gmail adresi artık yok. Daha önce kaydettiğiniz e-posta adresini kullanarak silinmiş Gmail adresine eklenmiş diğer Google hizmetlerinize erişmeye devam edebilirsiniz.

NOT: Google hesabını sildikten sonra iki veya üç hafta süreyle sınırlı bir süre için size Gmail hesabını tamamen geri yükleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
17 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.