Android’de Google Play Store Olmadan Uygulama (App) Nasıl Yüklenir?

Play Store, Android kullanıcılarının çoğunluğu için tek elden bir mağazadır. Google’ın büyük uygulama, oyun ve dijital uygulamalarının yer aldığı Google Play Store dünyadaki türünün en büyüğüdür ve çoğunlukla orada ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Play Store olmadan Android cihazınıza uygulamaları yükleyebileceğinizden bazı yöntemler aşağıda açıklanmıştır.

Bilinmeyen Kaynakları Etkinleştir

Android için uygulama paketleri, Play Store’un dışından da (örneğin web tarayıcınız aracılığıyla) indirilebilen APK dosyalarında paketlenir. Bununla birlikte, APK dosyalarını yüklemeye başlamadan önce, önce telefonunuzun “Bilinmeyen Kaynaklar” dan (yani Play Store dışı uygulamalar) yüklenmesine izin vermelisiniz.

Bunu yapmak için, “Ayarlar -> Güvenlik” e gidin ve “Bilinmeyen Kaynaklar” yazan kutuyu işaretleyin ve ardından “Tamam” ve “Güven” e hafifçe vurun.

APK’yi Bularak Yüklemek

Belki APK’ları indirdiğiniz için güvendiğiniz bir siteniz zaten var. Yoksa, Play Store uygulamalarının eski sürümlerinin, ücretsiz uygulamaların vb. Yasal APK’larını bulmak için APKMirror’u iyi bir yer olarak öneririz.

APK’leri doğrudan telefonunuzdaki web tarayıcısı üzerinden indirebilirsiniz. Bu noktada “Bu dosya türü bilgisayarınıza zarar verebilir” mesajı alacaktır. Endişelenmeyin, dosyanızı APKMirror’dan veya güvendiğiniz başka bir siteden alıyorsanız, telefonunuz mükemmel bir şekilde güvenlidir.

Dosyayı indirin, daha sonra telefonunuzdaki açılan bildirim menüsünden APK’yi açın veya telefonunuzun dosya yöneticisinde bulunan “İndirilenler” klasörüne göz atın. Yükle’ye hafifçe dokunun ve kısa sürede yeni ve kullanışlı uygulamanız hazır olmalıdır. APK’ları bilgisayarınızdaki tarayıcıdan da indirebilirsiniz; bu noktada, dosyayı microUSB veya kablosuz olarak telefonunuza aktarmanız ve oradan yüklemesi gerekiyor.

Google Drive, Dropbox ve Diğer Bulut Hizmetlerini kullanarak Yükleme

Alternatif olarak, APK’yi telefonunuzdan farklı bir cihazda indirirseniz, APK’ya cihazınızda gezinebilir, ardından Google Drive veya Dropbox gibi bir bulut servisine yükleyebilmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzdaki Drive veya Dropbox aracılığıyla erişebilir ve kurulum işlemini başlatarak doğrudan bulut servisinden açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
258 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.