Android Telefonum Yavaş Çalışıyor? Android Telefon, Tablet Hızını Artırmak için Öneriler!

Android Cihazınız Yavaş mı Çalışıyor?

İlk satın aldığınızda Android telefonunuz veya tabletiniz muhtemelen hızlı görünüyordu ve cihazda işlemler yapmak, oyun oynamak, İnternet’de gezinmek gibi vb şeyleri yapmak oldukça hızlıydı. Zaman geçtikçe, özellikle işletim sistemini yükseltirseniz veya çok fazla uygulama eklerseniz, daha yavaş çalışıyor gibi görünebilir. Cihazınızın hızını artırmak için atabileceğiniz birkaç basit adım vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonunuzun veya Tabletinizin Hızını Artırın!

Boş alan yaratın:

Hafıza aşırı yüklenmemişse, cihazınız daha hızlı çalışır. Telefonunuzda veya tabletinizde sahip olduğunuz uygulamaları değerlendirin. Artık gerek duymadığınız veya kullanmadığınız şeyleri kaldırın. Bu cihazda yer açar. İndirdiğiniz bir uygulamayı silmek için Ayarlar’a gidin ve Uygulama Yöneticisini arayın. Bilgi ekranını açmak için Uygulama Yöneticisinde listelenen herhangi bir uygulamaya dokunun. Kaldırmak için ekranın altındaki Kaldır düğmesine dokunun.

Ayrıca, mobil cihazınızda gelen ancak kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakın. Bir uygulamayı devre dışı bırakmak için Uygulama Özellikleri‘ne gidin.

Fotoğraf ve müzik kütüphanelerinize bakın. Her zaman en iyisini almak için birkaç fotoğraf çekerseniz, bu ekstra çekimleri gözden geçirmeli ve silmelisiniz. Ayrıca, dinlemeyeceğinizi düşündüğünüz şarkılar görürseniz, onlardan kurtulun.

İndirilenler klasörünüzü kontrol edin. Artık ihtiyacınız olmayan dosyalarla dolu olarak bulabilirsiniz. Ayarlar’a gidin ve depolama sayfasını açın. “Diğer” veya “Çeşitli” başlığına bakın. Ona dokunun, muhtemelen telefonunuza veya tabletinize indirilen uygulamaların bir listesini görürsünüz. Artık bir dosyaya ihtiyacınız olmadığından eminseniz, silin.

Widget ve animasyonları devre dışı bırakın:

Uygulamalarda olduğu gibi, ihtiyacınız olmayan widget’ların devre dışı bırakılması gerekir. Kullandığınız widget veya başlatıcı, harika görünen animasyonlar ve özel efektler sağlayabilir, ancak ekstra işlem gücü gerektirir ve telefonunuzu veya tabletinizi yavaşlatabilir. Bu ekstra efektleri devre dışı bırakıp biraz hız kazanabileceğinizi görmek için başlatıcınıza bakın.

Kullanmadığınız uygulamaları kapatın:

Birkaç uygulamanın açık tutulması çoklu görevlerin yapılmasını kolaylaştırır, ancak açık uygulamaları kapatmak hızı artırabilir. Etkin uygulamaları ve ne kadar hafıza kullandıklarını görmek için çalışan uygulamalar listesini açmanız ve açmanız gerekmeyen uygulamaları kapatmanız yeterlidir.

Önbelleği temizleyin:

Ayarlardan cihazın depolama sayfasına gidin. Önbelleğe alınmış veri girişi konusunu arayın ve bu konuya dokunun. Tüm önbelleğe alınmış verileri silmek için bir seçeneğiniz olacak.

Telefonu veya tableti yeniden başlatın:

Güvenilir yeniden başlatma, bilgisayar çağının başlangıcından beri bir sorun çözücü olmuştur. Ara sıra telefonu ve tableti yeniden başlatma, önbellekleri temizleyebilir ve sistemi hızlı bir başlangıç ​​için temizleyebilir.

Hangi uygulamaların kaynak tüketicisi olduğunu öğrenin:

Hangi uygulamaların en çok pil gücünü (genellikle Ayarlar> Pil‘de) kullandığını ve hangi uygulamaların en çok RAM‘i kullandığını (genellikle cihaza bağlı olarak genellikle Ayarlar> Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi‘nde) öğrenin ve gerekmediği zamanlarda devre dışı bırakın.

Android performansını artıran uygulamaları indirin:

Çift dosyaları telefonunuzdan kaldıran veya yönlendiren uygulamalar, telefonun en iyi çalışma koşullarında kalmasına yardımcı olur.

Bunlardan bazılarını aşağıda paylaştım;

Greenify; arka plan uygulamalarının pili boşaltmasını önler.

File Commander; depolamaya genel bir bakış görüntüler ve en fazla depo kullanan kategorileri tanımlar: Videolar, Müzik, Resimler veya İndirilenler.

SD Maid; dört ayrı araç içerir: CorpseFinder, Sistem Temizleyici, Uygulama Temizleyici ve Veritabanları. Bunların her biri farklı bir işi ele alıyor. Çift dosyaları bulmak ve silmek için araçlar da vardır.

Son Seçenek Reset Atma / Resetleme:

Hepsi başarısız olursa ve Android telefonunuz veya tabletiniz dayanılmaz derecede yavaş çalışıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine geçin. Uygulamalarınız ve verileriniz kaybolur ve telefon orijinal fabrika durumuna döner. İstediğiniz uygulamaları yeniden indirmeniz gerekir.

Telefonunuza veya tabletinize bağlı olarak, fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini bulmak için Yedekleme veya geri yükleme veya gizlilik ayarları bölümüne bakın. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, cihazınız sorunsuz şekilde çalışmaya başlamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
19 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.