Android Telefon, Tablet için En İyi 5 Adet İnternet Hız Testi Yapma Uygulamaları

Günümüzde hayatımızın her anında elimizden düşmeyen akıllı telefonlar ve tabletler ve hemen hemen her evde bulunan dizüstü (laptop) ve masaüstü bilgisayarlar için her zaman en iyi İnternet sunan şirket hangisi mutlaka ondan faydalanmak istiyoruz. Bir elin parmaklarını geçmeyen bu şirketler bizlere türlü türlü fiyat, hız, kota vb özellikler içeren İnternet paketlerini sunuyorlar. Tabi bizde en iyisini kullanmak istiyoruz. Normal şartlarda her İnternet bağlantısının zayıf olduğu zamanlar yada zayıf bir bağlantıya sahip olunan anlar ile karşılaşıyoruz. Ancak şirketlerin överek anlatıp bitiremedikleri ve kullanıcıyı cezbederek kendi İnternet paketlerini almamızı sağlayabiliyorlar. Bu durum sözleşmeli yapıldığı için erken cayma halinde ekstra para ödemek zorunda kalıyoruz. Bunun için iyi bir araştırma yapmanın yanı sıra kullanılan İnternet’in hızını ölçmekte de fayda var. Aşağıda Android telefon / tablet cihazlar da kullanmış olduğunu İnternet’i ölçmenize yardımcı olacak bir liste hazırladık. Umarım faydası olur.

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Yükleme ve İndirme Hızını Ölçmek için 5 Uygulama

Speedtest by Ookla:

Speedtest by Ookla hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için İnternet hız testleri için küresel ağı sayesinde her yerde doğru olan kolay ve tek dokunuşla yapabileceğiniz testle mobil bağlantınızın hızını keşfedin. Ücretsiz Speedtest uygulaması Android telefon ve tablet cihazlar için en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Profesyonel bir şekilde hizmet veren uygulama hem dosya indirme hem de sayfa yüklemeleri için en doğru testleri kullanıcıya sunuyor. Hizmetini aldığınız mobil operatör tarafından sunulan kapsama alanlarına harita seçeneği ile göz atabilme gibi daha bir çok özellik ile ilk tercihimiz oldu bizimde.

Speedtest by Ookla İndir

Internet Speed Meter Lite:

Listemizin ilk sırasında yer alan Internet Speed Meter Lite İnternet hızınızı ölçmek için tasarlanmıştır. İnternet testlerini Wi-fi ve Mobil veriye göre yapmakta ve her gün yapacağınız test sonuçlarına göre de ayrı bir liste de istatistikleri göstermektedir. Bu sonuçları bildirim çubuğu üzerinden de görebilirsiniz.

İnternet servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu hizmetin kalitesini ölçmeniz için düzenli bir şekilde test yapabilirsiniz. Bunun için bir kaç tıklama yeterli olacak. Ayrıca bir aylık süreçte yapmış olduğunuz testlerin listesini de liste halinde görebilirsiniz.

Internet Speed Meter Lite İndir

Meteor:

Meteor’nın İnternet hız testi yöntemi, nadiren gerçekleşen en yüksek hızları değil, beklenen hızları verir. Uygulama tercihlerinizi Meteor’ın test yerleri geçmişinde kaydedin ve paylaşın: heyecan verici bir hız testi yapın, video akışı için YouTube testi veya İnstagram hız testi yapın ve bağlantı kalitesi puanını kaydedin.

Ağ hızı ve performans puanları ve sayısal sonuçların kullanımı son derece kolaydır. Bunları daha ayrıntılı uygulama etkinlikleriyle birlikte Ayrıntı sayfalarında bulabilirsiniz. Meteor hız testi ağı ile hızlı bir şekilde Facebook testi veya YouTube testi yapabilirsiniz. Ağ hızını, veri bağlantı kalitesini ve tüm favori uygulamalarınızın performansını test etmenin en kolay ve en iyi yollarından biri olan ücretsiz Meteor uygulaması yine seçeneklerimiz arasında yer alıyor.

Meteor İndir

SPEEDCHECK:

SPEEDCHECK listemizde dördüncü sırasında yer alan diğer bir hız testi uygulamasıdır. Bu uygulamanın başlıca bir özelliği var ki testleri “Otomatik” olarak ayarlayarak düzenli bir şekilde yaparak size bir rapor halinde görebileceksiniz. Kullanıdığınız İnternet bağlantınız Wi-fi ve mobil veri yükleme, indirme ve Ping durumlarını ayrıntıları ile öğrenin.

Otomatik test yapmanız (örneğin 1 haftalık zaman süreci) bağlantınızın kalitesini gözlem altında tutmak için oldukça önemlidir. Böylece hangi zaman dilimlerinde sorunlar ile karşılaşıyorsanız ise birden fazla test için “Hız Kontrolü” zamanlayabilirsiniz. Aldığınız hizmeti sürekli takip ederek teyit etme ve sonuçları arkadaşlarınız ile paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Speedcheck İndir

nPerf:

nPerf Android mobil cihazlarınızın İnternet bağlantısı testleri yapabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe arayüz desteği ile listemiz de yer verdiğimiz son uygulamadır. nPerf 1 GB/s gibi bir hıza kadar test yapmaya yaramaktadır. Hızlı bir test yapmak için saniyeler yeterli. Yapacağınız testleri farklı sonuçlar ile karşılaştırabilirsiniz. Kullandığınız İnternet Servis Sağlayıcısına ait kapsama ve hız alanlarına harita üzerinden bakın.

Durum çubupu üzerinden anında hızınızı kontrol etmek mümkün. Yükleme, indirme ve Ping testlerine bu uygulama üzerinden de ulaşın. 2G, 3G, 4G, 5G, Wimax, WiFi & Ethernet, WiFi 802.11 a/b/g/ac çift-bant, üç-bant & dört-bant, LTE, LTE Advanced çift-bant, üç-bant ve fazlası için destek bulacaksınız.

nPerf İndir

Sonuç

Yukarıda Android kullanıcıları için 5 adet en iyi İnternet hız testi uygulamasını paylaştık. Belki daha iyi seçenekler bu listede yer alabilirdi. Eğer böyle bir uygulama biliyorsanız ise yorum bölümünden paylaşarak diğer kullanıcıların faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
57 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.