Akamai NetSession, Akamai NetSession Interface Kısaca Nedir? Zararlı mı Yararlı mı?

Akamai NetSession, Akamai NetSession Interface, Akamai NetSession Client gibi ana başlıklar altında karşımıza çıkmaktadır. Hakkında fazla bir bilgi sahibi olmadığımız için ve farklı bir isimle karşımıza çıktığı için hemen zararlı bir yazılım, yada virüs müdür gibi sorular aklımıza gelmektedir. Bunların yanı sıra hakkında detaylı bir şekilde bilgi mevcut olmadığından dolayı ne yapacağımızı bilmeyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımın “Görev Yönetici” araçlarından bazı programları durdurmak için tıkladığımda karşıma Akamai NetSession Client gibi adını fazla duymadığım bir isimle karşılaştım ve aklıma acaba zararlı mı yoksa yararlı mı diye sorular geldi ve kısa bir araştırmadan sonra forum sitelerinde de ve Akamai web sitesinde konuyla alakalı yeterli bilgilere ulaştım. Peki nedir bu çeşitli isimler ile karşımıza çıkan “Akamai” ile başlayan isimler.

akamai-netsession-akamai-netsession-interface-kisaca-nedir

Akamai NetSession Nedir?

Akamai Download Manager (Akamai NetSession Interface) Akamai’nin global içerik dağıtım ağı (CDN) ve Akamai NetSession Arayüzünü çalıştıran küresel olarak dağıtılan son kullanıcı makineleri vasıtasıyla daha hızlı, daha güvenilir uygulamalar, veri ve medya indirme imkânı sağlayan bir çözümdür.

Yada bir diğer ifade ile; hızlı ve güvenilir bir şekilde indirme ve yükleme işlemlerinin yanı sıra İnternet veri akışı hızının ve verimliliğinin artırılmasına yardımcı olması için Bilgisayarınızda yüklü olan güvenli bir yazılımdır, uygulamadır. Bu açılardan bakıldığında herhangi bir zararı yoktur.

Akamai NetSession Hangi Platformlar ve Tarayıcılar için desteklenmektedir?

Akamai NetSession aşağıdaki platformlarda kullanılabilir: Windows XP (SP3 32-bit, SP2 64-bit), Windows Vista (SP2 32-bit and 64-bit), Windows Server 2003 (SP2 32-bit and 64-bit), Windows Server 2008 (SP2 32-bit and 64-bit), Windows 7, Windows 8/8.1 (desktop mode), Windows 10, and Mac OS X 10.6+ (Intel).

Desteklenen tarayıcılar; Internet Explorer, Microsoft Edge, Firefox, Safari ve Google Chrome’u içerir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
6259 kez okundu

Akamai NetSession, Akamai NetSession Interface Kısaca Nedir? Zararlı mı Yararlı mı? Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. seyit dedi ki:

    sağolasınız

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.