3D Slicer İndir : Medikal Görüntü İşleme ve 3D Görselleştirme Programı

3D Slicer İndir : Medikal Görüntü İşleme ve 3D Görselleştirme Programı

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu181 MB
ÜreticiBWH and 3D Slicer
İşletim SistemiWinXP/Vista/7/8/8.1/10
Eklenme Tarihi10 ay önce

Windows için Ücretsiz Açık Kaynak Kodlu 3D CAD Programı

Görselleştirme ve görüntü analizi, DICOM okuma özellikleri, interaktif segmentasyon, hacim oluşturma, katı ve katı olmayan kayıtlar, ekran görüntüsü alma modu, 4D resim görüntüleyici ve eklentiler gibi destekleyici özellikleri ile yardımcı olacak ücretsiz bir programdır.

Sponsorlu Bağlantılar

3D Slicer medikal görüntü işleme ve görüntü verilerinin 3D görselleştirilmesi konusunda uzmanlaşmış açık kaynak kodlu bir CAD yazılımıdır. Araç, Windows, Linux ve Mac OS X platformlarında çalıştırılabilir ve DICOM resim okuma özellikleri, otomatik resim parçalama, difüzyon gerilim görüntüleme verisinin analizi ve görselleştirilmesi, hacim oluşturma, referanslar ve ölçüm birimleri ve özelleştirilmiş renk haritaları için destek sunar.

Çalışma ortamı iyi bir şekilde yapılandırılmış

GUI temiz görünüyor ve iyi yapılandırılmış bir özellikler paketi sunar. Program, açılır listeden aktive edilebilecek geniş bir modül yelpazesi için destek entegre edilmiştir. Her modül, düzen çok kalabalık görünüyor düşünüyorsanız, daraltılabilir kendi parametreleri seti ile birlikte geliyor.

3D Slicer, yerleşik bir 3B görüntüleyiciyi, üç adet varsayılan dilim görüntüleyiciyle birleştirir; burada, Eksenel, Sagittal, Koronal veya Eğik 2D dilim ses görüntüleri oluşturabilirsiniz demektir. Veri, Hacimler, Modeller, Dönüşümler, İşaretçiler, Editör, Ölçümler ve Renkler gibi farklı temel modüllere kolayca erişmenize yardımcı olması için GUI’de birkaç akıllı düğme uygulanmaktadır.

Sahne alanındaki görüntü verilerini ses düzeyini, pencere, seviye, eşik ve renk LUT açısından arayüz değiştirmenize izin veren Hacim Modülünü kullanarak ayarlayabilirsiniz. VTK modelleri ve FreeSurfer yüzeyleri gibi geometrik veriler için görüntü seçeneklerini, renk, saydamlık ve kırpmayı değiştirmenizi sağlayan Modeller modülünü kullanarak değiştirebilirsiniz. Anlık görüntüler sahne yapılandırmasından alınabilir ve bir dosyaya kaydedilebilir.

Farklı görünüm modları

Dört yanyana, üç boyutlu sekmeli, çift 3D veya klasik geniş ekran düzeni gibi çeşitli görünüm modlarıyla çalışabilir ve çeşitli çalışma parametrelerini kullanarak 3D çalışma alanını kontrol edebilirsiniz (ör. Yakınlaştırma veya uzaklaştırma, ortografik veya perspektif izdüşümü etkinleştirme, fare işaretçisini çevreleyen bölgenin büyütülmüş bir görünümünü görüntüleyin, bir kuş bakışı görüntüsünü etkinleştirin).

Varsayılan olarak, 3D Slicer pakete dahil olan tüm modülleri yükler. Yükleme süresini artırmak ve mümkün olduğunca kompakt hale getirmek için, yardımcı programı yalnızca ihtiyacınız olan modülleri açabilirsiniz.

Sonuç

Uzun bir öyküyü kısaltmak için, 3D Slicer, klinik ve görüntü yönlendirmeli terapi araştırmalarında uygulanabilen ve nitelikli kullanıcılar için özellikle uygun geniş kapsamlı ve kapsamlı bir paket desteğiyle birlikte gelir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
71 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.