32 / 64 Bit Windows 10 Kurulum Diski Görüntüsü (ISO Dosyası) Nasıl İndirilir?

Windows 10 yükleme diski görüntüsünü doğrudan web tarayıcınızdan ISO biçiminde kolayca alın.

Sponsorlu Bağlantılar

Resmen Microsoft, Windows 10 yükleme diski görüntüsünü doğrudan bir web tarayıcısından indirmenize izin vermez. Bunun yerine, kullanıcıdan yükleme ortamı oluşturmak amacıyla Windows ISO‘yu indiren özel bir araç indirmesi istenir. Ancak, bu yalnızca bir Windows PC’de yüklü olan bir web tarayıcısında gerçekleşir. Microsoft, sitesini ziyaret ettiğinizde, bir Windows bilgisayardan yaptığınızı bilir ve bu nedenle destek oluşturma yardımcı programını sunar. Bununla birlikte, işletim sisteminizin yükleme diski görüntüsünü doğrudan indirmek için bu sistemin çevresinde bir yol vardır.

Chrome ve Firefox Tarayıcıdan Windows 10 ISO Kurulum Dosyası İndirilir

1. Web tarayıcınızı hazırlayın:

Windows’un ISO’sunu indirebilmek için önce web tarayıcınızı, Microsoft’un web sitesini bir PC’den ziyaret etmediğinize inanması için hazırlamanız gerekir.

Google Chrome‘da, geliştirici modunu etkinleştirmek için klavyenizdeki F12 tuşuna basın. Ardından, mobil cihazları (veya Ctrl + Shit + M) temsil eden Toggle Device Toolbar simgesini tıklayın.

Ana görüntüleme bölmesinde, Duyarlı açılır menüsünü tıklayın ve iPad Pro’yu seçin. Ekran çok küçükse, yüzde olarak ifade edilen yakınlaştırma değerini ayarlayarak yakınlaştırma yapabilirsiniz.

Firefox‘ta, geliştirici moduna girmek için F12 tuşuna basın ve mobil cihaz simgesini tıklayarak uyarlamalı görünümü etkinleştirin.

Açılır menüyü sol üst köşeye yerleştirin ve bir mobil cihaz seçin, örneğin iPad. Son olarak, bu amaç için verilen çarpı işaretine tıklayarak geliştiricilere yönelik alt paneli kapatın.

2. Microsoft’un web sitesine gidin:

Artık web tarayıcınız hazır olduğundan, Microsoft Destek Oluşturma Aracı indirme sayfasına gidin.

Mantıksal olarak, Microsoft sitesi, destek oluşturma aracını edinmeye izin veren normal sayfayı görüntülememektedir, ancak doğrudan görüntü diskini indirmeyi önermektedir.

3. Windows disk görüntüsünü indirin:

Almak istediğiniz Windows 10 sürümünü seçin ve Onayla’yı tıklayın.

Ardından, aşağı açılır menüden Windows 10 yükleme dilini seçin ve Onayla‘yı tıklatarak onaylayın.

Disk görüntüsünü ISO biçiminde indirmeye başlamak için kurtarmak istediğiniz Windows 10 sürümünü (32 bit veya 64 bit) tıklayın. Yapılacaklar bu kadar.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
95 kez okundu

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.